Bezpieczeństwo wózków platformowych

Bezpieczeństwo wózków platformowych

 

Niejednokrotnie podczas użytkowania wózka platformowego, który nie posiada burt, dochodzi do sytuacji, że zgromadzony na wózku towar przechyla się i wypada z wózka na zakrętach. Jest to bardzo niepożądane zjawisko, gdyż  w większości przypadków dochodzi do uszkodzenia wartościowego towaru. Jedynym rozsądnym wyjściem z tej sytuacji jest montaż burt na takim wózku.

Jak wygląda proces montażu burt na wózku platformowym ?

wózki platformowe z burtamiDo montażu burt nadaje się niemalże każdy wózek platformowy. W większości przypadków zwykłe wózki mają już wykonane otwory technologiczne w ramie, dzięki którym możemy do takiego wózka przykręcić burty. Same burty to nic innego jak kilka desek przykręconych prostopadle do płyty wózka na całym jego obwodzie. Burty nie muszą być nawet zamawiane u producenta, wystarczy zgłosić się po nie do dobrego stolarza, a produkt finalny jego pracy zamontujemy sami za pomocą kilkunastu śrub. Wszystkie wózki platformowe z burtami są uważane za bezpieczne, ponieważ burty zapobiegają zsunięciu się nawet ciężkiego ładunku z powierzchni platformy. Fakt ten wpływa również na bezpieczeństwo operatora, gdyż ma on pewność, że podczas prowadzenia wózka żaden element przewożonego ładunku się na niego nie zsunie. A im pracownik czuje się bezpieczniej i swobodniej, tym lepiej spełnia swoje zadania i pracuje wydajniej. Pracodawca natomiast nie musi obawiać się o zdrowie swoich pracowników i dzięki temu jest o wiele spokojniejszy i mniej zestresowany.

Praca na magazynie nie należy do najprzyjemniejszych, lecz odpowiedni sprzęt jest w stanie chociaż trochę podnieść jej standardy. Jednym z takich sprzętów jest właśnie wózek platformowy z burtami. Wózek taki prowadzi się bardzo przyjemnie, a drobne elementy nie wysypują się z niego podczas gwałtownych manewrów.

 

Comments are closed.