Chipowanie zwierząt

Chipowanie zwierząt

Obecnie coraz bardziej popularne na całym świecie, także i w Polsce, staje się chipowanie zwierząt domowych, a w szczególności psów. Dzięki wszczepieniu pod skórę zwierzęcia niewielkiego urządzenia, na które on sam nie zwróci nawet uwagi, w razie zgubienia pupila, znacznie łatwiej będzie je znaleźć.

Ramka do tablicy rejestracyjnej a chip

ramka tablicy rejestracyjnejTak jak tabliczka z numerem domu zawiera najczęściej podstawowe informacje dotyczące mieszkających w nim osób, a ramka do tablicy rejestracyjnej motocykla czy też samochodu kryje w sobie tabliczkę z ciągiem liter i cyfr, po których można wywnioskować, czy dana osoba ma uprawnienia do kierowania pojazdem, czy była kiedykolwiek karana za jazdę niezgodnie z przepisami ruchu drogowego oraz czy posiada wykupioną odpowiednią polisę ubezpieczeniową, tak informacje z chipa znajdującego się pod skórą psa znacznie ułatwiają jego bezpieczny powrót do domu. Bardzo dobrym pomysłem jest wszczepienie zwierzęciu chipa zawierającego nadajnik GPS, umożliwiający namierzenie naszego milusińskiego, jeśli postanowi wybrać się na samodzielny spacer. Jeżeli chip nie posiada podobnego nadajnika, to w przypadku zagubienia psa, pozostaje nam tylko liczyć na to, że znajdzie go ktoś, przez kogo zostanie zaprowadzony do odpowiedniej lecznicy dla zwierząt, gdzie weterynarz odczyta za pomocą komputera zapisane w chipie informacje i skontaktuje się z właścicielami.

Chipujmy zatem swoje zwierzęta. Tak jak nie szkoda nam wydawać pieniędzy na ramki tablic rejestracyjnych pojazdów, gdyż jest to niezbędny element ich wyposażenia, tak zapewnijmy naszemu zwierzęciu bezpieczny powrót do domu.

Comments are closed.