Co ma wpływ na bezpieczeństwo pracy w halach?

Co ma wpływ na bezpieczeństwo pracy w halach?

Jeśli jesteśmy osobami odpowiedzialnymi za projektowanie w hal lub ich wyposażenie powinniśmy pamiętać aby znalazły się w nich specjalne elementy ochronne. Są one bardzo b ważne gdyż chronią mury takich budynków przed zniszczeniem spowodowanym uderzeniami w nie przez samochody dostawcze. Dlatego też powinniśmy pomyśleć o montowaniu specjalnych odbojnic, które będą stanowiły ich właściwą ochronę.

Wyraźna granica, czyli zastosowanie odbojnic w hali

Odbojnice przemysłoweGdy chcemy aby przestrzeń w, której będą poruszać się samochody dostawcze była odpowiednio zabezpieczona przed zniszczeniem w wyniku uderzania samochodów w ściany dobrym rozwiązaniem okażą się odbojnice przemysłowe. Są to specjalne elementy wykonane z wysokiej jakości stali dzięki czemu idealnie chronią na przykład ściany przy, których są zamontowane. Takie odbojnice są zazwyczaj montowane do podłoża za pomocą bardzo wytrzymałych śrub dzięki, którym nawet pod wpływem silnego uderzenia taka odbojnica pozostanie na swoim miejscu. Są one dostępne w hurtowniach zajmujących się sprzedażą sprzętu bhp gdzie znajdziemy ich różne rozmiary oraz kształty pozwalające na ochronę różnych elementów konstrukcji budynku. Przy ich zakupie warto zwrócić uwagę na to czy są one odpowiednio oznakowane tak by były zauważalne dla kierowców dużych samochodów dostawczych. Należy także zapytać czy wybrane odbojnice posiadają odpowiednie atesty świadczące o tym, że przeszły właściwe testy bezpieczeństwa pod okiem specjalistów z zakresu bhp.

Jak widać aby właściwie chronić elementy konstrukcyjne hal czy dużych magazynów już na etapie projektowania takich miejsc warto pomyśleć o zastosowaniu odpowiednich elementów. Opisane rozwiązanie pozwoli na zapewnienie właściwego bezpieczeństwa dla osób przebywających w takim miejscu oraz poprawi ich komfort pracy.

Comments are closed.