Co powinien posiadać kierowca?

Co powinien posiadać kierowca?

Wielu kierowców kupując nowy samochód zastanawia się jakie wyposażenie będzie im potrzebne, tak aby spełniali oni wszystkie przepisy ruchu drogowego. Wśród potrzebnych każdemu kierowcy elementów, powinny znajdować się między innymi lewarek czy trójkąt ostrzegawczy. Jednakże nie jest to wszystko, gdyż niezbędne są także elementy ochrony osobistej kierowcy.

Dobre oznakowanie, czyli specjalna kamizelka

kamizelki odblaskoweJeżeli zastanawiamy się jakie wyposażenie samochodu będzie nam potrzebne aby móc bezpiecznie poruszać się po drodze to warto pamiętać znalazły się w nim elementy, które ochronią nas np. podczas wymiany koła. Najważniejszym z nich są kamizelki odblaskowe. Jest to specjalny rodzaj kamizelki, nakładany zazwyczaj na ubranie, który w chwili awarii pojazdu sprawi, iż jako osoby próbujące dokonać naprawy, będziemy bardziej widoczni dla pozostałych kierowców poruszających się po jezdni. Jeśli chodzi o parametry jakie powinna spełniać taka kamizelka, to przede wszystkim musi być ona wykonana z odpowiedniego materiału, dzięki czemu nawet po długim czasie nie ulegnie ona zniszczeniu. Bardzo istotne jest także to aby posiadała ona odpowiednie atesty i certyfikaty wydane przez służby zajmujące się monitorowaniem bezpieczeństwa ruchu drogowego. Takie kamizelki są dostępne w większości sklepów motoryzacyjnych, gdzie znajdziemy różne ich rozmiary, co pozwoli na ich dopasowanie do naszego ciała. Warto pamiętać aby co pewien czas sprawdzać, czy nasza kamizelka posiada nadal ważne atesty, gdyż w przeciwnym razie możemy zostać ukarani mandatem.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym zależy nie tylko od sprawności pojazdu lecz także odpowiednich elementów ochrony osobistej, które są przydatne np. podczas awarii. Opisane rozwiązanie zagwarantuje nam, iż nawet w czasie bardzo złych warunków pogodowych, będziemy odpowiednio widoczni dla innych kierowców.  

Comments are closed.