Czemu warto uczyć się o obwodach drukowanych?

Czemu warto uczyć się o obwodach drukowanych?

Elektronika, to dziedzina dzisiejszej technologii, która obecna jest po prostu wszędzie. Ma ona do siebie to, że mimo to, że jest ciągle rozwijana, to ogólne założenia się nie zmieniają i nie zmienią, póki człowiek nie przewyższy praw fizyki.

Obwody drukowane robione przez fachowców

obwody drukowaneWeźmy na to pierwsze prawo Kirchhoffa, które mówi, że suma prądów wpływających i wypływających w węźle, jaki posiadają obwody drukowane, zawsze będzie równa zero. Nie ważne, czy mówimy o instalacji elektrycznej czy projektujemy płytki drukowane zawsze to prawo będzie działało. Jeszcze ważniejszym prawem, które powinien umieć każdy to prawo Ohma, które opisuje, że stosunek prądu płynącego przez przewodnik do napięcia między jego końcami jest ciągle stały. Wracając do elektroniki to płytki drukowane dzisiaj są niemal wszędzie. Wiadomo, że płytka drukowana w telewizorze to nie projekt zrobiony przez amatora, ale mamy przynajmniej pojęcie jak coś jest zrobione, jak coś może działać. Moim zdanie, poza tym, że wiemy co jak działa, to projektowanie elektroniki pozytywnie oddziałuje na nasz umysł. Potrzeba przy tym wiele samodzielnego myślenia i logicznego szukania błędów, jakie mogły się pojawić. Osoby, które zajmują się elektroniką z reguły są inteligentniejsze od tych, które nie wiedzą jak coś jest zrobione. Wiadomo, że mają one inne wady, takie jak choćby brak potrzeby porządku, niechlujstwo itd.

Podsumowując, wiedza z zakresu elektroniki pozwoli każdemu na zrozumienie układanki, która składa się na układy elektroniczne. Pozwala również na rozwinięcie logicznego myślenia a co za tym idzie rozwijamy umysł. Czy to nie jest wystarczający powód, żeby się tego uczyć?

Comments are closed.