Czy przydatne jest biuro rachunkowe?

Czy przydatne jest biuro rachunkowe?

Kiedyś nie wyobrażałem sobie, że firma może funkcjonować bez księgowego, który siedzi na miejscu i dba o to, żeby w razie problemów wszystko sprawdzić i policzyć. Myślałem, że każda firma tak funkcjonuje, ale wtedy byłem jeszcze dość mały i nie wiedziałem, co i jak.

Przedsiębiorca ceni sobie biuro rachunkowe

biuro rachunkoweZ czasem oczy mi się otworzyły na to, że nie każdą firmę stać na księgowego na miejscu albo po prostu jest to niepotrzebnym i zbyt dużym wydatkiem. Nie ma konieczności, aby tak robić, skoro można skorzystać z usług, jakie oferują biura rachunkowe. One wywiązują się z pracy równie dobrze albo nawet lepiej. Nie trzeba też przejmować się chorobą czy szkoleniem pracownika. Oczywiście, duże firmy zazwyczaj mają księgowych na miejscu, bo dla nich z kolei nie byłaby korzystna współpraca z biurem rachunkowym z zewnątrz. Jednak trudno się dziwić, że mały przedsiębiorca tak bardzo ceni sobie biuro rachunkowe. Przestałem się temu dziwić, kiedy dojrzałem, zmądrzałem i wiedziałem już, jakie są realia. Sam, prowadząc swoją jednoosobową działalność gospodarczą skorzystałem z biura z Bydgoszczy. Współpraca nam się bardzo dobrze układa i oczywiście nie wyobrażam sobie, że mógłbym kogoś zatrudniać specjalnie po to, żeby siedział i liczył. Przecież jest to koszmarny wydatek dla takiej bardzo mikroskopijnej firmy.

Powinno nam zależeć raczej na ograniczaniu takich wydatków, bo i tak jest ich dużo na samym początku, kiedy się zaczyna i na pewno nie stać na dodatkowe rzeczy. Trzeba mieć więc trochę rozsądku i zlecać takie rzeczy innym. Nie ma też sensu bawić się w to samodzielnie.

Comments are closed.