Czy w Warszawie jest duży wybór sztukaterii?

Czy w Warszawie jest duży wybór sztukaterii?

 

Często nie zauważamy szczegółów. Czemu tak jest? Bo gdyby nasze mózgi wychwytywały wszystkie szczegóły, skupiały się na nich i jeszcze je zapamiętywały, ogłupielibyśmy. Dlatego widzimy całokształty. Ładne mieszkania, a nie listwy wykończeniowe, samochody, a nie rysę na karoserii, drzewo, a nie pojedynczy liść.

Gdzie można kupić wewnętrzną sztukaterię dekoracyjną?

dekoracyjna sztukateria wewnętrzna w WarszawieTak też jest ze sztukaterią. Ma ona służyć ogólnemu upiększeniu. I choć ogromna część sztukaterii – tej zewnętrznej i tej wewnętrznej – ma ozdobne detale to służą one upiększaniu całości. Piękna listwa dekoracyjna zagubi się przy podświetlanym suficie. Nie będzie już widać profilu, ale stworzy wspaniały podświetlany ekran. Rozeta na suficie nie będzie przyciągała kwiatami akantu, ale uwypukli wspaniały żyrandol. Fasety z pianki poliuretanowej zachwycają swoją gładkością, ale po zamontowaniu widzimy tylko smukłą linię ściany przechodzącą w sufit. Sztukateria temu ma służyć. Sama w sobie znaczy niewiele. Wkomponowana w całość tworzy jakość. Jeśli nie wiecie jeszcze jak wygląda sztukateria, która może zmienić Wasze domy wyszukajcie w internecie na przykład frazę: dekoracyjna sztukateria wewnętrzna Warszawa. Spójrzcie na grafiki. Wiem co mówię, bo tak zrobiła mi moja żona. Powiedziała, że chce ekrany na ścianę. Nie zrozumiałem. Pokazała mi, spodobało mi się, zamówiłem profile wewnętrzne i zamontowałem je sam. Gorzej gdyby zamówiła sztukaterię elewacyjną, z tą mógłbym sobie nie poradzić. Dlatego zwracam uwagę na szczegóły. Przy sztukaterii są istotne.

Dzięki tym ekranom moja żona wzbudziła we mnie pasję. Znowu zachciało mi się działać. Wcześniej wydawało mi się, że osiągnąłem wszystko co miałem w planach, a teraz okazuje się, że chce jeszcze. Tu mogę zmieniać, tam mogę dodać, tu pojechać i zobaczyć, tego się nauczyć…

 

Comments are closed.