Czy wynajmować auta firmowe?

Czy wynajmować auta firmowe?

 

Zakup nowych samochodów dla firmy jest bardzo kosztowną inwestycją. Szczególnie może to przekraczać możliwości firm, które znajdują się w kryzysie finansowym, lub też powstały niedawno. W takim wypadku znacznie lepszym wyjściem może się okazać opcja wynajmu.

Czy wynajmowanie samochodów dla firmy się opłaca?

samochody firmowe najemDziałanie niektórych firm, szczególnie tych z branży transportowej, opiera się na wykorzystywaniu pojazdów. Tymczasem jednak, w przypadku szczególnie nowych firm, skompletowanie odpowiednich aut czy też maszyn może przekraczać możliwości finansowe danego przedsiębiorstwa. Z tego też względu jeżeli chodzi o samochody firmowe najem jest zdecydowanie bardziej opłacalną opcją. Trzeba bowiem pamiętać, że pomimo tego, że na raty kupujemy tylko samochód czy też samochody, w  kwotę raty wchodzi wiele różnych opłat, głównie tych eksploatacyjnych. Po zsumowaniu tych opłat z opłatami za benzynę okazuje się, że kwota miesięczna raty może przekraczać możliwości danej firmy. Tymczasem, kiedy decydujemy się na wynajem samochodów dla firm, płacimy tylko za samą możliwość korzystania z samochodów. Ich przegląd oraz ubezpieczenie, bierze zaś na siebie faktyczny posiadacz tych aut, czyli firma wynajmująca. Dzięki temu, kwota miesięczna za wynajmowanie auta jest znacznie mniejsza, niż kwota konieczna na opłacenie nawet pozornie najniższej, miesięcznej raty. Dzięki możliwości wynajmu, nawet świeżo powstałe firmy mogą korzystać z bardzo nowoczesnych samochodów, bez groźby zbytniego obciążenia dla budżetu i finansów danego przedsiębiorstwa.

Skompletowanie wymaganego taboru maszyn dla firm transportowych może być bardzo kosztowne. Z tego też względu warto zastanowić się nad wynajmem koniecznych do funkcjonowania danej firmy maszyn. Pozwoli to na znaczne ograniczenie miesięcznych kosztów za korzystanie z pojazdów.

 

Comments are closed.