Czym jest decoupage?

Czym jest decoupage?

Istnieje wiele technik, które w łatwy i szybki sposób pozwalają na odczarowanie starych szklanych butelek i ceramicznych naczyń. Dzięki kilku krokom można nadać nowy charakter przedmiotowi, który może na nowo stać się potrzebny i ważnym naczyniem. Przed zabraniem się do pracy warto dowiedzieć się, na czym ta technika polega i co jest w niej najważniejsze.

Farby, które nadają się do decoupage

farby do decoupageDecoupage to technika nakładania danych wzorów, które najczęściej wycięte są z innych materiałów, bo następnie, za pomocą kleju, nałożyć je na ozdabiane naczynie. W ten sposób można sprawić, że stara butelka będzie przyozdobiona pięknymi kwiatami, pochodzącymi z papierowej serwetki. Nie tylko szkło nadaje się do tej techniki. Bardzo często artyści sięgają także po drewniane, metalowe i ceramiczne naczynia oraz ozdoby. Nakłada się na nie warstwę akrylu, by trzymały się śliskiej powierzchni, a żeby dopracować szczegóły, drobne elementy maluje się farbami. Nie są to jednak zwykłe plakatówki, tylko prawdziwe farby akrylowe, nadające się do tej techniki ozdabiania tworzyw. Farby do decoupage są wbrew pozorom dość tanie, jak na tak specjalistyczne artykuły. Można też znaleźć je w wielu kolorach. Najlepiej jest kupować farby do techniki decoupage za pośrednictwem Internetu, gdyż w sieci ma się więcej czasu na przemyślenie zakupów oraz na porównanie proponowanego koloru z tym, który chce się używać.

Trzeba pamiętać, że nie każdy kolor, który się położyć na kolorową butelkę będzie dokładnie taki, jak w tubce. Na zielonym kolorze, kolor farby do decoupage może się nieznacznie różnić, jednak nie będzie to wielka różnica, jeżeli kupi się akryle dobrej jakości. Zaopatrując się w polecane produkty można mieć pewność, że będą dobrze napigmentowane.

Comments are closed.