Czym są testy antygenowe?

Czym są testy antygenowe?

Podczas obecnie trwającej pandemii wirusa, szybkie rozpoznawanie choroby to podstawa, by nie dochodziło do sytuacji, w których osoba zarażona infekuje kolejne osoby. Jednym z rodzajów przeprowadzanych obecnie testów są testy antygenowe. W tekście poniżej powiemy sobie kilka słów na ich temat. Kiedy można je wykonywać oraz jaką pewność prawidłowego wyniku nam dają?

Więcej informacji na temat testów antygenowych

testy antygenowe abbottOczywiste jest, że im szybciej wykryjemy zakażenie wirusem u danej osoby, tym lepiej. Zmniejszamy w ten sposób prawdopodobieństwo przekazania wirusa innym osobom, które mogą rozsiewać go dalej. Jednymi z testów, które można robić już na początku podejrzenia zarażenia, nawet przed wystąpieniem objawów, są testy antygenowe, na przykład testy antygenowe Abbott. Jest to jedna z firm, która takie testy oferuje. Jakie są zalety wykonywania badań za pomocą tych testów? Pierwsza z nich to oczywiście cena i łatwa dostępność. Takie testy możemy zamówić w Internecie i otrzymać je pocztą, potem wystarczy tylko taki test odesłać i czekać na wynik. Taki test możemy również wykonać na miejscu. Wymaz w przypadku tego wirusa pobiera się z nosa, jak w przypadku innych, popularnych testów. Są one dość skuteczne. Jeśli wynik wyjdzie pozytywny, na pewno jest on prawidłowy. W przypadku negatywnego wyniku test można wykonać ponownie. Najlepiej, aby był to innego rodzaju test, by mieć pewność prawidłowego wyniku.

Tego rodzaju testy antygenowe mają wiele zalet. Jak już wspomniano, można wykonywać je już w pierwszych dniach po zarażeniu, jeśli mieliśmy kontakt z osobą chorą, a żadnych objawów jeszcze nie mamy. Pamiętajmy, by nie lekceważyć sytuacji i zrobić kontrolnie test (jakikolwiek), jeśli mieliśmy kontakt z osobą zarażoną. Lepiej się upewnić, niż narażać innych.

Comments are closed.