Dachy z drewna jako alternatywa dla nowoczesnych dachów

Dachy z drewna jako alternatywa dla nowoczesnych dachów

W przypadku dachów drewnianych bardzo ważne jest równoległe ułożenie gontów. Tylko wtedy dach wygląda dobrze i ma wysokie parametry wytrzymałościowe. Ułożony poprawnie gont zabezpiecza też przez nadmierną wilgocią – charakteryzuje się właściwościami przeciwwilgociowymi.

Zalety budowania dachów drewnianych – wytrzymałość i szczelność

dachy drewniane z NadarzynaAby tak było, ważne jest to, w jaki sposób tnie się drewniane deseczki na stworzenie gontu. Jeśli drewno tnie się wzdłuż naturalnych włókien, wtedy można liczyć na to, że powstaną idealne deseczki na dach. Jeśli drewno będzie cięte inaczej, to parametry przeciwwilgociowe oraz parametry wytrzymałościowe dachu będą niższe – w związku z tym potrzebne będzie dodatkowe zabezpieczenie za pomocą impregnatu. Gont umieszcza się na dachu poprzez nabijanie wsuwanych deseczek. Są one układany na specjalne łaty. Łaty przygotowywane są już wcześniej. Tak budowane dachy drewniane z Nadarzyna cieszą się obecnie dużą popularnością wśród klientów. Taki rodzaj pokrycia wymaga zastosowania nie jednej warstwy desek, ale dwóch warstw. Dwie warstwy potrzebne są, jeśli kąt nachylenia dachu wynosi powyżej 45 stopni. Jeśli kąt nachylenia dachu jest mniejszy niż 38 stopni np. przy okapach albo przy koszach, to wtedy należy ułożyć aż 3 warstwy materiału drewnianego. Dachy z trzciny mają znacznie mniejszy ciężar, aniżeli dachy wykonywane z kilku warstw drewna.

Taki materiał można oczywiście stosować na standardowych konstrukcjach dachowych. Prawidłowe ułożenie pokrycia dachowego zapewnia nie tylko trwałość na wiele lat, ale również szczelność dachu. Jeśli dach drewniany będzie systematycznie konserwowany, to może on bez najmniejszych problemów wytrzymać nawet 50 do 70 lat! To właśnie dlatego dachy drewniane są coraz chętniej wybierane przez klientów firm budowlanych. Drewno to materiał wytrzymały.

Comments are closed.