Dlaczego rehabilitacja po endoprotezie jest ważna?

Dlaczego rehabilitacja po endoprotezie jest ważna?

W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywa fizjoterapia. Coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę, jak szeroką dziedziną jest rehabilitacja, co sprawia, że chętnie korzystają z niej nie tylko po urazach, ale także w innych sytuacjach. Jest ona doskonałym leczeniem uzupełniającym po wielu zabiegach, ponieważ pomaga szybciej wrócić do pełni sprawności i uniknąć skutków ubocznych zabiegów.

Zastosowanie skutecznej rehabilitacji po endoprotezie

skuteczna rehabilitacja - endoprotezaJednym z zabiegów, który jest co raz częściej przeprowadzany u pacjentów jest wszczepienie endoprotezy. Między innymi właśnie po nim bardzo istotna będzie skuteczna rehabilitacja – endoproteza jest bowiem taką interwencją, na której skuteczność możemy sami wpływać w bardzo dużym stopniu. Aby zabieg ten był skuteczny, bardzo ważna jest szybko pionizacja i odpowiednie obciążanie operowanej kończyny. Nauczymy się tego właśnie w trakcie fizjoterapii, gdzie będziemy mogli robić to pod kontrolą odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów, którzy udzielą nam odpowiednich instrukcji oraz zapewnią wsparcie i asekuracje podczas pierwszych prób wykonania określonych czynności. Dodatkowo powiedzą nam także jakie ćwiczenia powinniśmy wykonywać, aby operowany staw szybciej wrócił do pełni sprawności, a także jakich ruchów powinniśmy unikać, aby nie narażać się na ryzyko zwichnięcia endoprotezy, które mogłoby prowadzić do konieczności wykonania powtórnego zabiegu.

Podsumowując, skuteczna rehabilitacja po wszczepieniu endoprotezy jest bardzo ważna. Umożliwia nam ona osiągnięcie większej skuteczności danego zabiegu oraz uniknięcie powikłań, które mogłyby wynikać z osłabionych mięśni lub z wykonywania nieodpowiednich ruchów. Dlatego też warto zawsze zadbać o to, aby po takim zabiegu mieć dobrą opiekę fizjoterapeuty.

Comments are closed.