Dlaczego warto postawić na dom modułowy?

Dlaczego warto postawić na dom modułowy?

Tradycyjne budownictwo murowane oznacza, że na własny dom trzeba czekać około roku lub dwóch, w zależności od tempa i jakości prowadzonych prac, a także w zależności od różnych zdarzeń losowych. A co jeśli tempo budowy domu można skrócić do kilku tygodni i wejść do domu od razu wykonanego pod klucz?

Zalety technologii domów modułowych

Dom modułowyBudownictwo modułowe zyskuje ogromną popularność ze względu na krótki czas realizacji budowy, wysoką jakość, energooszczędność i możliwość przeprowadzenia rozbudowy w dowolnym momencie. Domów modułowych nie buduje się, ale produkuje – wszystkie elementy powstają w fabryce, a na miejscu są składane w całość i dom jest gotowy do zamieszkania. Wymaga tylko fundamentów, a te można przecież wykonać w czasie kilku tygodni, jakie zajmie wyprodukowanie całego domu. To też idealny okres, aby wybrać meble i dodatki, bo kiedy nasz dom modułowy stanie już na działce, właściwie od razu można się do niego wprowadzać. Bez problemów z ekipą, problemami z dostawą materiałów i tak dalej. Dom modułowy jest doskonale zaizolowany, więc straty ciepła są bardzo niewielkie. To kolejna oszczędność na liście, zaraz po fakcie, że sama budowa takiego domu jest tańsza niż budownictwo tradycyjne. Istotną cechą jest też to, co wynika z nazwy: modularność. Taki dom bez problemu można rozbudować, po prostu dokładając do niego nowe moduły. Od pomysłu do rzeczywistej rozbudowy może więc minąć ledwie kilka tygodni zamiast, przynajmniej, miesięcy jak w tradycyjnym budownictwie murowanym.

Kolejną rzeczą wartą wspomnienia jest wygląd budynku, który nie musi się wcale różnić od innych domów, ponieważ wykończenie z zewnątrz jest dowolne. Do tego przeprowadzka nie sprawia trudność, gdyż takie dom można przewieźć na inne miejsce i od razu mieszkać „na swoim” bez konieczności poszukiwania nowego domu.

Comments are closed.