Efektywne zwalczanie grzyba

Efektywne zwalczanie grzyba

Nieodpowiednia wentylacja, zbyt słaba wydajność systemu grzewczego czy cieknąca rynna to dość często spotykane przyczyny powstawania wilgoci w mieszkaniach. Na pierwszy rzut oka wydawać się może, że ściany naszego domu są bardzo twarde i mocne. Jednak w rzeczywistości nie mają one szans w starciu z potęgą jaką jest woda. Może ona skutecznie osłabiać nasze ściany i powodować pleśń. Warto wiedzieć jak sobie z tym radzić.

Usuwanie grzyba i pleśni

likwidacja grzyba w domuNiezwykle często spotykaną praktyką jest to, że jeśli dostrzeżemy w naszym domu wykwity pleśni na ścianie to wówczas po prostu stosujemy jakiś środek chemiczny, który sprawi że pleśń zniknie. Nie trzeba będzie jednak czekać zbyt długo by się znowu pojawiła. Wynika to stąd, że my w rzeczywistości nie rozwiązujemy problemu tylko chwilowo zamiatamy go pod dywan. Konieczne jest bowiem znalezienie przyczyny powstawania wilgoci czy grzyba. Likwidacja grzyba w domu powinna się właśnie zaczynać od poszukiwania tych przyczyn. Jeśli przykładowo przyczyną była dziurawa rynna powodująca ściekanie wody na naszą ścianę i naprawiliśmy ją to wtedy można dopiero stosować środki mające za zadanie usunąć grzyba ze ścian. Niekiedy bywa tak, że koniecznością jest skuwanie tynku. Zanim do tego dojdzie powinniśmy określić skalę problemu. Wystarczy ostukać ścianę młotkiem i sprawdzać rodzaj dźwięku. Jeśli nie ma nic niepokojącego to świadczy o tym, że tynk do ściany przylega właściwie.

Jeśli po ostukaniu ścian usłyszymy głuchy odgłos to wówczas oznacza, że doszło do osłabienia tynku. Konieczne jest wówczas jego skuwanie oraz zastosowanie na ścianie środków pochłaniających wilgoć. Często stosowaną metodą osuszania ścian jest metoda iniekcji krystalicznej. Póki co jest to metoda najbardziej popularna ze wszystkich nam znanych.

Comments are closed.