Egzotyka na wyciągnięcie ręki

Egzotyka na wyciągnięcie ręki

Turkusowa woda, złote połacie plaży i wysokie palmy. To pejzaż, który niewątpliwie dla wielu z nas brzmi wyłącznie jak opis tapety komputerowej albo okładki katalogu biura podróży. Wyspy położone na Morzu Karaibskim to nie tylko spełnienie snu Europejczyka o egzotyce, lecz także marzenie niejednego żeglarza.

Rejs po wodach Edenu

rejsy na KaraibachSoczysta zieleń karaibskiej flory sprawia, że miejsce to podróżnikom przywodzi na myśl płodny, biblijny rajski ogród. Dla żeglarzy z Zachodu wyprawa na Wyspy Karaibskie to eskapada na drugi koniec świata. Ciepły klimat sprzyja atmosferze spokoju i relaksu, a także przyczynia się do wyjątkowej bujności tutejszej przyrody. Region gęsto pokryty jest rezerwatami, w których możemy podziwiać zarówno wilgotne lasy mgliste, jak i czarne plaże, pokryte wulkanicznym piaskiem. Otaczający nas ludzie mówią w nieznanych nam językach, przyrządzają owoce morze i pozwalają nam skosztować oryginalnych i regionalnych, choć sławnych w świecie, drinków. Rejsy na Karaibach to żeglarskie doświadczenia, piękne wczasy, ale też zbliżenie z przyrodą i wniknięcie w zupełnie odmienną od europejskiej kulturę. Tutejsze miasta są niewielkie i sprawiają wrażenie nieuporządkowanych. W architekturze przeważa styl kolonialny. Charakterystyczna dla regionu kultura jest wynikiem jego burzliwej historii i łączy w sobie pierwiastki afrykańskie, europejskie oraz amerykańskie. Wyspy Karaibskie kojarzą się też z bogatą kulturą muzyczną, przyciągają więc fanów Boba Marley, miłośników latynoskich rytmów i żywiołowego tańca.

Karaiby są rozległym i barwnym regionem. Poszczególne wyspy różnią się od siebie nieraz diametralnie – zmienia się flora, architektura i styl życia mieszkańców. Karaibskie trasy żeglarskie przyciągają więc nie tylko amatorów sportów wodnych, ale szerokie grono obieżyświatów. Tamtejszy akwen jest atrakcją samą w sobie, stanowi też szybki i bezpieczny środek transportu, pozwalający turyście na chłonięcie Karaibów wszystkimi zmysłami.

Comments are closed.