Fotografia ślubna, w plenerze czy w studio?

Fotografia ślubna, w plenerze czy w studio?

Decydując się upamiętnić najważniejsze dla nas dni szukamy jak najlepszego fotografa. Patrzymy na jego doświadczenie, a także portfolio. Dzięki temu łatwiej jest nam podjąć decyzję. Jednak sam wybór fotografa, to nie wszystko o czym musimy zdecydować.

Gdzie warto zrobić sesję ślubną?

Fotograf ślubnyOd jakiegoś czasu fotografia ślubna nie musi odbywać się w studio. Coraz popularniejszy staje się plener. Jednak to do młodej pary należy decyzja, gdzie ową sesję wykonają. Przy takim wyborze warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Najważniejszym z nich jest niewątpliwie pogoda. Fotografia ślubna trwa często kilka godzin, warto więc zwrócić na to uwagę. Jeśli decydujemy się na wesele wczesną wiosną bądź jesienią, możemy spodziewać się częstych deszczów i niższej temperatury. W studio mamy ten komfort, że nieważne jaka jest pogoda, nic nie przeszkodzi w zrobieniu zdjęć. Również oświetlenie wraz z pogodą znacznie się zmienia. Nawet jeśli fotograf ślubny ma przenośne lampy studyjne, to zachmurzenie, bądź opady mogą nieco pogorszyć efekt. Jeśli jednak pary decydują się na sesję podczas lata, jest mniejsze prawdopodobieństwo, że pogoda nie dopisze. Wtedy czeka na nas mnogość miejsc, gdzie zdjęcia można wykonać. A fotograf może wymyślić tyle miejsc, że nawet wymagająca para na coś się zdecyduje. W studio również jest duża dowolność, biorąc pod uwagę rozwój scenerii. Wiele elementów można dorobić komputerowo, dlatego wtedy nawet niemożliwe staje się możliwe.

Fotografia ślubna jest niezmiernie ważna. Jednak to do państwa młodych należy decyzja gdzie zamierzają ją wykonać. I w jednym i drugim miejscu można stworzyć coś naprawdę niezwykłego.

Comments are closed.