Gdzie zaszczepię kota?

Gdzie zaszczepię kota?

Niedawno zdecydowałam się na zakup kota z hodowli. Kot był już po wizycie u weterynarza, a także podstawowych szczepieniach. Jednak, gdy skończył kolejnych kilka tygodni, musiałam go zaszczepić przeciwko groźnym dla zwierząt chorobom. Wcześniej musiałam znaleźć profesjonalnego i zaufanego weterynarza, który zrobi to w bezpieczny i nie stresujący dla kota sposób.

Udałam się z kotem na szczepienie

bezpieczne szczepienie kotaNa szczęście udało mi się to bez problemu. W mojej okolicy znajdował się gabinet weterynaryjny specjalizujący się w leczeniu tych zwierząt i oferujący bezpieczne szczepienie kota. Umówiłam się na konkretny termin i godzinę, i w umówionym dniu stawiłam się na wizytę. Weterynarz najpierw założył mojemu kotu książeczkę zdrowia, a następnie wykonał podstawowe badania. Szybko uznał, że kociak jest zdrowy i można go szczepić. Bardzo ważne było dla mnie to, że weterynarz najpierw zbadał kota. Zwierzęta, tak samo jak ludzie, nie powinni być szczepieni, jeśli mają oznaki przeziębienia czy innych chorób osłabiających układ odpornościowy. Dzięki tym badaniom miałam pewność, że mój kot dobrze zniesie szczepienie i już wkrótce będzie odporny na wirusy, przeciwko którym działa szczepienie. Weterynarz wykonał szczepienie szybko i sprawnie, dzięki czemu kot nawet się nie zorientował, że ktoś wbija mu igłę w mięsień. Podszedł on do tego bardzo spokojnie.

Widać było, że weterynarz jest doświadczony w tym, co robi. Byłam bardzo zadowolona z jego podejścia, a także niskich cen. Za wizytę wraz ze szczepieniami zapłaciłam zaledwie kilkadziesiąt złotych. Teraz jestem już pewna, że to bardzo dobry specjalista, który świetnie zna się na wykonywanych przez siebie zabiegach. Na kolejne szczepienia z pewnością wybiorę się do jego gabinetu, również dlatego że korzysta on z preparatów i leków wysokiej jakości.

Comments are closed.