Implant stomatologiczny śródkostny i podokostnowy

Implant stomatologiczny śródkostny i podokostnowy

Rozwój stomatologii przyczynił się do powstania wielu nowoczesnych technologii. Do nich należą z pewnością implanty stomatologiczne, dzięki którym można odbudować swój naturalny uśmiech. Implanty wykonywane są z bezpiecznych materiałów, które nie powodują żadnych reakcji alergicznych.

Dwuetapowe mocowanie implantów stomatologicznych tytanowych

Implanty stomatologiczne WrocławMogą być one mocowane na wiele różnych sposobów. Mocowanie zależy przede wszystkim od tego, w jakim stanie znajdują się pozostałe struktury występujące w jamie ustnej i jaka jest jakość tkanki kostnej występującej w szczęce albo w żuchwie. To lekarz dentysta wybiera odpowiedni rodzaj implantu, który będzie niewyczuwalny dla pacjenta i będzie wyglądał tak jak normalny, zdrowy ząb. Najczęściej stosowane są implanty śródkostne. Oczywiście od razu należy zaznaczyć, że taki implant nie jest gotowy już w czasie pierwszej wizyty. Implanty stomatologiczne Wrocław montuje się dwuetapowo. Najpierw należy umocować wszczep, który będzie znajdował się w tkance kostnej żuchwy lub szczęki. Dopiero po kilku miesiącach (kiedy dojdzie do zrośnięcia wszczepu z okolicznymi tkankami) można odsłonić wszczep i zamontować na nim łącznik. To właśnie na łączniku będzie znajdować się korona zębowa. Taki implant wygląda naprawdę naturalnie. Jest on dobierany kolorystycznie do pozostałych zębów w jamie ustnej, przez co nie wyróżnia się. Stosowane są także implanty podokostnowe, które zakłada się nieco inaczej niż śródkostne.

Poza tym implanty stomatologiczne mogą być wykonane z różnych materiałów. Najczęściej wykonywane są implanty tytanowe, które nie powodują żadnych podrażnień i są bardzo dobrze tolerowane przez tkankę kostną i dziąsło pacjenta. Trwałość implantów stomatologicznych jest bardzo duża. Jeśli pacjent dba o jamę ustną, implant może przetrwać nawet przez 40 lat.

Comments are closed.