Innowacyjne twardościomierze Rockwella

Innowacyjne twardościomierze Rockwella

Jestem studentką siódmego semestru na Politechnice Gdańskiej, na kierunku mechanika i budowa maszyn. W przerwie letniej udało mi się dostać na płatny staż do jednej z firm zajmujących się produkcją manometrów. Bardzo się ucieszyłam, bo miałam porównanie z innymi moimi znajomymi, że znalezienie fajnych i ciekawych praktyk nie jest łatwe, a co dopiero dostać się na płatny staż.

Najlepsze twardościomierze Rockwella

twardościomierz rockwellaPo ukończeniu stażu, dostałam szansę, że jeśli po obronie inżynierki, nadal będę zainteresowana, to będę mogła do nich dołączyć już na stałe. Dla mnie to ogromna szansa. Wiele osób w moim otoczeniu nie może znaleźć pracy w zawodzie i mimo tylu lat ciężkiej nauki, muszą iść do pracy zupełnie nie związanej z ich wykształceniem. Po stażu, kierownik poinformował mnie, że jest ze mnie bardzo zadowolony, podobało im się to, z jakim zaangażowaniem się wszystkiego uczyłam. Dla mnie to była szansa na wcielenie w życie tego, czego uczę się na studiach. Twardościomierz Rockwella wzbudził we mnie największe zainteresowanie. Nie ukrywam, że najlepiej czuję się w dziale zajmującym kontrolą jakości, dlatego sprawdzanie twardości materiałów wzbudza we mnie ogromną ciekawość. Kiedy miałam wybór, na jakim sprzęcie chciałabym dzisiaj pracować zawsze stawiałam na urządzenie Rockwella. Nawet swoją pracę, opisującą, co robiłam w trakcie stażu, głównie opierałam o właściwości tego aparatu. W trakcie studiów miałam już do czynienia z określaniem właściwości materiałów, szczególnie metali i stali.

Niestety, na uczelni nasze sprzęty są zazwyczaj już stare i zużyte, a szanse nauki na nowoczesnych sprzętach traktuję jak inwestycję w swoją przyszłość. Każda taka umiejętność będzie dla mnie plusem w oczach przyszłego potencjalnego pracodawcy.

Comments are closed.