Instalacja mechanizmu rolet

Instalacja mechanizmu rolet

Rolety okienne zazwyczaj bywają na tyle solidne by nie ulegać uszkodzeniom za często, nawet jeśli nie są najdroższymi wariantami z najwyższej półki. Zdarza się jednak iż przy bardzo częstym wykorzystywaniu mogą one ulec awariom, a zwłaszcza zużyciu mechanizmów łańcuchowych, które napędzają rolety i umożliwiają ich łatwe podnoszenie czy opuszczanie.

Prosty montaż zamiennego mechanizmu do rolety

montaż mechanizmu do rolety rzymskiejNa szczęście dla posiadaczy rolet okiennych, zwłaszcza rzymskich, zapasowe mechanizmy można dostać w każdym sklepie w którym sprzedawane są takie rolety, w marketach budowlanych czy w ofertach samych producentów. Montaż mechanizmu do rolety rzymskiej jest równie prostym zabiegiem. Wymaga wyłącznie wymontowanie dotychczasowo pracującego mechanizmu i założenia nowego, gdyż niemal zawsze są one na tyle modularne, iż nie jest wymagana żadna bardziej skomplikowana praca nad wymianą. Do każdego mechanizmu łańcuchowego zawsze dołączona jest bardzo prosta i czytelna instrukcja obsługi. Mechanizmy automatyczne są natomiast nieco trudniejsze do zamontowania, gdyż muszą być podłączone do źródła prądu i na stałe przymocowane do ściany, z racji dość znacznej wagi. Takie mechanizmy do rolet są najczęściej stosowane przez osoby unowocześniające wygląd i wyposażenie domu, więc rzadko spotykane są tak po prostu.

Nie są jednak bardzo trudne w montażu, a dla osób które nie radzą sobie z poważniejszymi pracami mechanicznymi pozostaje zawsze możliwość wynajęcia załogi monterskiej, która uwinie się z przełożeniem mechanizmu do rolet w kilka minut bez żadnych trudności. Załogi monterskie działają najczęściej dla samych producentów, i zwykle wykonują zadania gwarancyjne czy naprawcze, aczkolwiek przyjmują również zlecenia wymiany mechanizmów na automatyczne, jeśli właściciel rolet posiada takowe.

Comments are closed.