Internetowe zakupy w domu.

Internetowe zakupy w domu.

W swoim życiu wielokrotnie kupowałem towary ze sklepów internetowych. Robiłem to dlatego, że często nie miałem czasu chodzić po sklepach, nie lubię stać w kolejkach i przebywać w tłumie ludzi, a do tego praktycznie zawsze można zaoszczędzić od kilkudziesięciu do kilkunastu set złotych.

Sklep internetowy to najlepsze rozwiązanie

sklep internetowySłyszałem wielokrotnie o zakupach w sklepach internetowych zagranicą, ale jakoś bałem się tego robić. Pewnego dnia zobaczyłem jednak niesamowitą promocję na rolki dla dzieci. Wszedłem więc na zagraniczny sportowy sklep internetowy i przyjrzałem się ofercie oraz wysyłce. Zawsze się bałem, że kupując zagranicą zapłacę za towar, a przesyłka nigdy do mnie nie trafi, dotrze do mnie w kawałkach, albo paczkę zgarnie urząd celny i będę musiał dopłacić do paczki przez co cena się wyrówna jakbym kupował w Polsce. Dowiedziałem się jednak, że odkąd Polska jest w Unii Europejskiej to od tego czasu przestały obowiązywać wszelkie cła dla Polski o ile handlujemy na terenie UE. Sklep z którego korzystałem był w Niemczech, więc chociaż jeden dylemat miałem z głowy. Następnie dowiedziałem się, że przesyłki wysyłane zagranicę są ubezpieczane, więc jeśli z przesyłką coś się stanie to nie będzie problemów z odzyskaniem środków. Rozochocony postanowiłem poszukać jeszcze kilku produktów i porównywać je z cenami w Polsce. Niedługo wybieram się z małżonką w góry, więc moimi łupami zostały kurtka zimowa męska i kurtka zimowa damska. W formularz wpisałem adres dostawy, wybrałem opcję przesyłki, zrobiłem przelew i czekałem. Paczka doszła do mnie po dwóch tygodniach. Z zamówionymi rzeczami wszystko było w porządku. Warto zatem było męczyć się ze słownikiem niemiecko – polskim, przy składaniu zamówienia, bo zaoszczędziłem około 200 złotych. Sprawa zakupów przez internet ma się jednak gorzej jeśli kupujemy coś ze Stanów Zjednoczonych, albo Chin. Te kraje nie są w Unii, a ponadto są strasznie daleko, więc istnieją obawy, że paczka zostanie objęta opłatą celną, albo się zagubi gdzieś w innej części globu. Moim zdaniem jeśli decydujemy się kupić coś zagranicą, to nie ma co ryzykować i szukać towarów w krajach takich jak Niemcy i Wielka Brytania.

Chyba, że masz w życiu trochę szczęścia to możesz szukać okazji za oceanem, ale odradzałbym to rozwiązanie. Łatwiej zawsze jest kupić coś w sklepie internetowym.

Comments are closed.