Jak korzystać z kubeczka podczas menstruacji?

Jak korzystać z kubeczka podczas menstruacji?

Tampony, podpaski, nie każda z nas lubi to nosić prawda? Podpaski nie są tak higieniczne, nie są też komfortowe, zwłaszcza jeżeli chcemy ubrać, obcisłe spodnie, albo rajstopy i sukienkę, niestety w tedy nie jest to wskazane.  Dobrym rozwiązaniem są tampony albo kubeczek menstruacyjny. 

Jak czuć się komfortowo podczas okresu?

menstruacyjnyPodpasek zaczęto używać już kilka tysięcy lat temu, używano pieluch, bawełny etc. Jednak nie każda kobieta lubi stosować podpaski, cóż, jest to całkiem zrozumiałe, mocno brudzą, pozostawiają zanieczyszczenia na bieliźnie, jeżeli menstruacja jest bardzo obfita. Najlepiej w tym przypadku zakupić tampony, jednakże tampony mogą również nieść ze sobą pewne ryzyko. Nie mogą uczulić, ale możemy nabawić się niebezpiecznego zespołu wstrząsu toksycznego, zdarza się on niezwykle rzadko, poniżej 1 procenta populacji. Jeżeli więc obawiamy się takie obrotu spraw, najlepiej zainwestować w kubeczek menstruacyjny, z tworzywa, które nie uczula, czyli bez sylikonu. Tego typu kubeczki wkładane są głęboko do pochwy, a następnie wypełniany jest krwią menstruacyjną. Wyróżniamy różne wielkości i rodzaje kubeczków. Rozmiar s, m, l, i xl, każdy z nich ma inna pojemność i wielkość, do tego dochodzi rodzaj kubeczka, czyli przykładowo soft jest delikatny i bardziej giętki, classic wymaga wprawy w zakładaniu i jest sprężysty, sport z kolei jest przeznaczony dla wymagających użytkowniczek, które na co dzień uprawiają sport. 

Kubeczek menstruacyjny jest naprawdę dobrym rozwiązaniem, dla kobiet, które nie mogą używać tamponów, a nie lubią używać podpasek. Stosowanie kubeczka, wymaga początkowo precyzyjnego włożenia i nauczenia się jak go używać, warto przykładowo poczytać poradniki w sieci. Kubeczek menstruacyjny mogą używać również kobiety, które sa alergikami. 

Comments are closed.