Jak kupiłem spółkę

Jak kupiłem spółkę

Po wielu latach pracy na etacie postanowiłem rozpocząć coś własnego. Mało rzeczy wydawało mi się interesujących, jednak pewnego dnia przyszło mi do głowy, że mogę zainwestować zgromadzone środki poprzez kupno spółki. Przystąpiłem do badań rynku.

Dlaczego kupienie spółki wydało mi się interesujące

kupię spółkęW związku z panującym kryzysem wiele spółek straciło na wartości, a niektóre z nich zostały wystawione na sprzedaż. Wśród tych ostatnich kilka wydało mi się naprawdę interesujących. Zdecydowałem, że kupię spółkę. Skontaktowałem się z moim prawnikiem celem umówienia najważniejszych detali takiej transakcji. Polecił mi on kilka portali z najbardziej korzystnymi ofertami. W samym moim mieście istniało kilka działalności, które były odpowiednie na stan mojego portfela. Profil ich działalności również był mi znajomy. Zdecydowałem się, że kupię spółkę zajmującą się sprzedażą części elektronicznych przez Internet. Firma była bardzo młoda i od razu dostrzegłem luki w jej działaniu, które można byłoby zoptymalizować celem zwiększenia sprzedaży. Skontaktowałem się z właścicielem, by dokonać cesji. Całość transakcji przebiegła bez większego problemu, a sam człowiek, z którym jej dokonywałem, okazał się bardzo przyjemnym człowiekiem. Co prawda pozbyłem się większości środków, którymi dysponowałem, jednak miałem wielkie nadzieje w stosunku do dalszego działania nowo nabytej spółki. Zatrudniłem dodatkowego człowieka odpowiadającego za rozwój firmy. Teraz pozostaje tylko samemu przyłożyć się do rozwoju tej spółki.

Myślę, że inwestycja okaże się rentowna. Spółka, którą kupiłem, ma duży potencjał i pokaźne grono klientów, jednak posiada braki w asortymencie oraz kiepsko zorganizowany model pracy. To jednak nie powinno być dużą przeszkodą, trzeba tylko czasu oraz dalszych inwestycji.

Comments are closed.