Jak odnowić drzwi

Jak odnowić drzwi

Drzwi wykonane z drewna trzeba odpowiednio zabezpieczyć. Inaczej przez działanie czynników atmosferycznych mogą one stracić swój blask. Drewno to nadal najpopularniejszy materiał, z którego wykonuje się drzwi. Oczywiście niektóre ich elementy wykonuje się z metali lub jakiś innych materiałów.

drzwi zewnętrzneJednak podstawą jest tutaj drewno. Trzeba o tym pamiętać i trzeba o nie dbać, tak aby nie zniszczyły się tak prędko. Ludzie bardzo często kupują drewniane drzwi. Są one bowiem bardzo trwałe. Jednak jak każdy materiał zużywa się ono w trakcie użytkowania. W takim przypadku warto więc wiedzieć jak je samodzielnie naprawić, tak by posłużyły nam przez kilkanaście lub więcej lat. Mówi się, że renowacja drewnianych drzwi jest skomplikowanym zabiegiem. Nic bardziej mylnego.
Jest to bardzo proste. O ile wie się jak to zrobić. Co zrobić najpierw? Na początek drzwi zewnętrzne lub też drzwi wewnętrzne trzeba zdjąć z ościeżnicy. Później trzeba odkręcić z nich klamkę oraz zamek. Zanim rozpoczniemy pracę to musimy przygotować sobie rękawiczki, papier ścierny, wałek lub pędzel. Później przystępujemy do przygotowania podłoża. Jeśli z drzwi odpada farba trzeba ją usunąć. Można to zrobić środkami chemicznymi lub po prostu zdrapać ja z powierzchni. Jeśli pozbędziemy się już farby to wówczas możemy przystąpić do wygładzenia powierzchni drzwi papierem ściernym.
Trzeba wygładzić je do tego stopnia, aby były całkowicie i równomiernie gładkie. Jeśli w niektórych miejscach powierzchnia będzie mniej wygładzona to jeśli pomalujemy drewno po raz kolejny to może ona przybierać różne odcienie. Jeśli powierzchnia będzie wygładzona to możemy przystąpić do malowania. Przed rozpoczęciem tej czynności należy pamiętać o tym, aby wymieszać farbę. Malujemy drzwi i pozostawiamy do wyschnięcia.

Trwa to około 12 godzin. Później, dla lepszego efektu malujemy je po raz drugi. Jeśli w taki sposób postąpimy z drzwiami to możemy mieć pewność, że będą one nam służyły przez naprawdę wiele lat. Nie będziemy musieli także wydawać kilku tysięcy złotych na nowe drzwi.

Comments are closed.