Jak odświeżyć wygląd samochodu?

Jak odświeżyć wygląd samochodu?

Samochód kupowany prosto z salonu od razu rzuca się w oczy. Błyszczący lakier, nowiutkie tapicerki, lśniące błotniki robią wrażenie.orurowanie Santa Fe

Niestety już krótkie użytkowanie najczęściej wiąże się ze stratą owego blasku. Po kilku latach pojazd często zupełnie traci swoją świeżość. Z powodzeniem można jednak zafundować mu lifting. Jak jednak odświeżyć nasze auto? Otóż przede wszystkim należy uczciwie odpowiedzieć sobie na jedno podstawowe pytanie. Chodzi tutaj o to, czy blacha oraz części samochodu są na tyle dobre, że inwestycja w taką swoistą kurację odmładzającą rzeczywiście będzie opłacalna. Pieniądze wydane na poprawienie estetyki samochodu, który może pojeździć jeszcze jedynie rok czy dwa lata niestety nam się nie zwrócą. Jeśli jednak nasze auto z powodzeniem będzie działać przez kilka najbliższych lat, możemy zdecydować się na lifting.

Podstawą jest dokładne wyczyszczenie lakieru oraz jego woskowanie. Często okazuje się bowiem, że samochód jest nie tyle zniszczony, co zaniedbamy. Wizyta w myjni i użycie dobrej jakości wosku jest w stanie przywrócić błysk powłoce lakierniczej. Większe zniszczenia wymagają jednak bardziej radykalnych zabiegów. W przypadku zarysować, przebarwienia oraz utlenienia części powłoki lakieru, niezbędne będzie polerowanie. Zabieg renowacji możemy zlecić w zakładzie lakierniczym czy salonie pielęgnacji aut.

Zdjęcie wierzchniej warstwy zniszczonego lakieru, sprawi, że nasze auto będzie błyszczeć niczym nowe. Kolejną kwestią jest odnowienie zniszczeń we wnętrzu samochodu. Chodzi tutaj przede wszystkim o tapicerki. Niezbędna może okazać się również renowacja kierownicy. Zwykłą kierownicę możemy obszyć skórą lub na nowo polakierować. Lakier strukturalny powinien przykryć wszystkie przetarcia.

Kierownicę ze skóry również możemy oddać do tapicera. Pokrycie skóry nową warstwą lakieru jest jednak często równie skuteczne oraz zarazem tańsze. Odnowy często wymaga również popękana skóra na fotelach. Renowacja zniszczonych detali pozwoli skutecznie odświeżyć wygląd naszego auta.

Po więcej informacji zajrzyj tutaj: diamentowa ochrona lakieru – Auto Spa Repair

Comments are closed.