Jak pozbyć się komarów i kleszczów?

Jak pozbyć się komarów i kleszczów?

Niektóre z insektów poza tym, że są uciążliwe, stanowią również spore zagrożenie dla życia lub zdrowia. Mowa tu w szczególności o komarach i kleszczach, które mogą roznosić różne, nawet śmiertelne choroby i zarażać nimi osoby w każdym wieku, w tym też dzieci. Z zagrożeniem w postaci tych insektów można spotkać się nie tylko w lasach i na spacerach, ale też wokół własnego domu. Jak sobie z nimi radzić?

Opryski — skuteczna metoda na insekty

oprysk na komary i kleszczeUkąszenie komara w większości przypadków można poczuć, natomiast kleszcza już nie. Stanowi on przez to spore zagrożenie, któremu trzeba przeciwdziałać. Jeśli w okolicy gospodarstwa domowego znajduje się dużo obszarów zielonych, a także różne zbiorniki retencyjne, może to powodować wzrost aktywności insektów. Zauważone powinno się eliminować — w jaki sposób? Najskuteczniejszą metodą jest specjalny oprysk na komary i kleszcze, który aplikuje się bezpośrednio w miejscu, gdzie występują insekty. Oprysk jest skuteczny nie tylko przeciwko komarom i kleszczom, ale również między innymi muchom, mrówkom i pluskwom. Środek jest wygodny w użytkowaniu i przede wszystkim działa skutecznie. Dzięki takim produktom walka z insektami nie ogranicza się wyłącznie do ochrony własnego ciała — teraz można konsekwentnie zaatakować, nie pozwalając na to, by zagrażały życiu i zdrowiu najbliższym. Preparaty tego typu tworzone są na bazie cypermetryny, czyli organicznego związku chemicznego.

Cypermetryna jest w niewielkim stopniu szkodliwa dla ptaków i ssaków, natomiast jest trująca między innymi dla owadów. Właśnie dlatego stosuje się ją w walce z komarami i kleszczami. Odpowiednio rozrobiony i zamknięty w wygodnym aplikatorze roztwór będzie zawsze pod ręką gotowy, żeby pozbyć się zagrożenia. To szczególnie przydatny środek w okresie wiosennym i letnim.

Comments are closed.