Jaką pompę ciepła wybrać?

Jaką pompę ciepła wybrać?

Pompy ciepła sa niewątpliwie coraz częściej rozważanym przez inwestorów źródłem ciepła w domach. Ich popularyzacja sprawiła, że technologia ta zaczęła się bardzo rozwijać dzięki czemu aktualnie mamy na rynku pompy, które mogą pobierać energię z powietrza, wody lub z gruntu.

Duży wybór pomp ciepła nastręcza pytanie, która z nich spełni nasze wymogi

pompa ciepłaNa rynku mamy trzy rodzaje pomp ciepła. Są nimi pompy ciepła woda powietrze, pompy ciepła powietrze – powietrze oraz pompy gruntowe. Wybór z pewnością do łatwych nie należy gdyż każda z nich działa nieco inaczej i ma inne właściwości. Niektóre z pomp będą potrzebowały ogrzewanie podłogowe, a inne poradzą sobie bez niego. Pompy ciepła łódzkie wykorzystujące do działania wodę będą miały również funkcję klimatyzatora w związku z czym wybór jest naprawdę bardzo ciekawy. Jaką pompę wybrać? Wszystko zależy jak zwykle od naszych potrzeb, finansów oraz warunków mieszkaniowych. Pompy ciepła stają się popularne głównie z uwagi na bardzo niski koszt eksploatacji, który mimo wysokiego kosztu inwestycji jest w stanie zwrócić się w ciągu kilku lat.. Ponadto na takie urządzenie możemy uzyskać poprzez pompy ciepła dofinansowanie. Jest ono możliwe także w Łodzi. Możemy uzyskać nawet kilka tysięcy na zakup tego urządzenia, a także niskooprocentowane kredyty. Są także programy dofinansowania oferujące dopłatę do zakupu pompy jeśli zdecydujemy się zamienić ją na stary piec węglowy bądź inną przestarzajałą technologię. Pompy ciepła możemy wybrać w kilku wariantach, które są uzależnione od możliwości montażowych. Wiążą się one również ze sposobem działania oraz wydajnością. Każdy rodzaj pompy wykorzystuje do działania powietrze oraz prąd i w zalezności od rodzaju wodę. Ilość prądu jaką urządzenie pobiera jest bardzo mała, a pompa oddaje nam mniej więcej cztery razy więcej energii niż potrzebuje do działania.

Warto zatem jest zastanowić się nad zakupem takiego systemu do swojego domu. Ich koszt z pewnością będzie malał z roku na rok.

Comments are closed.