Jaki rower dla dziecka?

Jaki rower dla dziecka?

Wybór roweru dla dziecka bywa trudny. Wyzwaniem jest zwłaszcza kupno pierwszego jednośladu dla malucha albo zakup prezentu dla dzieciaka. W tym ostatnim przypadku bowiem wybiera się „na oko”, bez przymiarki, co może skutkować koniecznością późniejszej wymiany. Na szczęście wybór w tej dziedzinie jest na tyle szeroki, że nie ma kłopotu ze znalezieniem odpowiedniego modelu.

Dziecięcy rower na miarę oczekiwań

rowery dziecięce rometW przypadku dziecięcego roweru warto pamiętać o wielu kwestiach, podobnie zresztą jak w odniesieniu do sprzętu dla dorosłych. Ważne są więc dobre hamulce, wygodne siodełko czy kierownica. Oczywiście dla maluchów istotę mogą stanowić także kwestie dodatkowe, jak kolory, akcesoria, czyli chorągiewki, frędzle i tym podobne. Przydatny jest koszyk, a dużą frajdę sprawią także klakson czy dzwonek. Wybór na szczęście jest duży, ponieważ choćby rowery dziecięce romet występują w rozmaitych wersjach i modelach, zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. W przypadku płci różnica polega choćby na kształcie ramy. W rowerach dziewczęcych jest ona niżej. Łatwo to zauważyć w popularnych damkach. Przy zakupie koniecznie warto zapytać o jakość materiałów, gwarancję, ale też oczywiście osprzęt, czyli oświetlenie lub przerzutki. Dla mniejszego dziecka na pewno przydatne będą dodatkowe kółka boczne albo kijek do prowadzenia roweru. Warto oczywiście przymierzyć jednoślad, o ile jest taka możliwość. Wówczas będzie pewność, że to dobry zakup.

O zaletach jazdy na rowerze chyba nie trzeba nikogo przekonywać. To z jednej strony świetna zabawa, a w przypadku dzieci także rozwój fizyczny. Koordynacja, równowaga, samodzielność to na pewno cechy, jakie poprawia się w czasie szaleństw na rowerku. Dzięki temu, że asortyment jest dzisiaj tak ogromny, nie ma problemów ze znalezieniem wymarzonego modelu.

Comments are closed.