Jaki typ szelek dla psa?

Jaki typ szelek dla psa?

Właściciele czworonożnych pupili bardzo często ulegają modom, niekoniecznie myśląc o wygodzie i dobru zwierzaka. Takim sposobem wiele psiaków spaceruje w źle dobranych obrożach czy szelkach. Kupując szelki dla psa powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych atrybutów. 

Najlepsze szelki guardy

szelki guardWybór psich akcesoriów nie należy do najłatwiejszych. Na rynku obecnie mamy zatrzęsienie typów i producentów smyczy, obroży i szelek. Te ostatnie potrafią przysporzyć najwięcej problemów. Pierwszą ważną sprawą niewątpliwie jest rozmiar. Szelki powinny być odpowiednio dopasowane, by pies nam się z nich nie wysmyknął, albo by go nie obcierały. Tak na prawdę pod każdym paskiem szelek powinna wchodzić nasza dłoń, ale na ciasno. Taka sama zasada obowiązuje dopasowanie obroży. To bardzo ważne, gdyż za ciasne szelki mogą obcierać pachy i prowadzić do wyłysień a nawet bolesnych ran. Kolejnym elementem jest typ szelek. Do wyboru mamy aktualnie kilka różniących się przeznaczeniem: spacerowe, zaprzęgowe sled, norweskie, treningowe easy walk i szelki guard. Te ostatnie są zbudowane z dwóch obręczy połączonych ze sobą. Można spotkać mniej lub bardziej zabudowane. Szelki guardy odznaczaj się świetną wygodą w użytkowaniu i przede wszystkim w noszeniu dla psa. Nadają się do codziennych spacerów, jak i do wycieczek rowerowych oraz dłuższych wycieczek, np w góry. Szelki te można dostać we wszystkich rozmiarach oraz wykonane z różnych materiałów. Świetnie prezentują się skórzane, które choć drogie, będą służyć bardzo długo. 

Aby nasz pies był zdrowy i szczęśliwy powinniśmy zadbać również o jego akcesoria spacerowe. Wygodne szelki to podstawa, by psiak czuł się pewnie i komfortowo szalał na wyprawach w teren. Pamiętajmy by kontrolować dopasowanie szelek przed każdym wyjściem z domu, ponieważ te wykonane z materiału potrafią się rozregulowywać. 

Comments are closed.