Jakimi dziedzinami nauki zajmuje się grafologia?

Jakimi dziedzinami nauki zajmuje się grafologia?

 Grafologia jest połączeniem nauk z zakresu psychologii oraz grafiki. Dzięki poznanej wiedzy na studiach, grafolog jest w stanie potwierdzić wiarygodność podpisu oraz rozpoznać emocje, jakie dana osoba miała podczas tworzenia danego dokumentu tekstowego.

Dodatkowo, istnieje możliwość rozpoznania cech charakteru oraz osobowości. Badanie pisma jest trudnym procesem, ponieważ każdy człowiek ma wbrew pozorom inny charakter. Jedyne różnice można dostrzec podczas pisania pojedynczych liter, szybkości a także sposobu trzymania długopisu w danym momencie.
Są to szczegóły, które większość ludzi nie dostrzega w codziennym życiu. W konsekwencji, zawód wymaga niezwykłej precyzji, pełnego skupienia i zdolności analitycznego myślenia. Najczęściej grafolog po ukończeniu studiów, podejmuje prace jako biegły sądowy.

Jednak można zauważyć, że doskonale sprawdza się w zawodzie psychologa dziecięcego. Poprzez rysunki oraz pojedyncze wyrazy kreowane przez dziecko, posiada możliwość odkrycia emocji i lęków. Dodatkowo, potrafi również stwierdzić jakie sytuacje i wydarzenia powodują taki stan emocjonalny.

Jeszcze więcej przeczytasz pod adresem http://www.e-grafolog.pl

Dodaj komentarz