Koce grzewcze dla chorych

Koce grzewcze dla chorych

Zdrowie pacjenta  w każdym szpitalu jest najważniejsze. Z tego powodu stan sprzętu medycznego stale się poprawia, a komfort przebywania w takim miejscu z roku na rok wzrasta. Do podstawowego sprzętu medycznego zostają wprowadzane usprawnienie, które mają podnieś jakość warunków pacjentów.

Ogrzewanie pacjent podczas operacji

system ogrzewania dla chorychCoraz częściej podczas operacji zostaje zastosowany system ogrzewania dla chorych, który ma za zadanie zapobiec hipotermii, która jest groźna nie tylko dla zdrowia, ale również życia człowieka. Takie rozwiązanie ma wiele zalet i przewyższa techniką inne stosowane dotychczas. Przede wszystkim ciepło, które wytwarzane jest podczas procesu ogrzewania nie jest oddawane do otoczenia. Pozwala to zachować stałą temperaturę urządzenia, ale również pomieszczenia, w którym przeprowadzana jest operacja. Ponadto jest to rozwiązanie zdecydowanie higieniczne oraz bardzo dyskretne, dzięki zniwelowaniu hałasu, który ma miejsce w innych urządzeniach o podobnych funkcjach. Na rynku mamy bardzo wiele rozwiązań, które możemy zastosować w różnego typu operacjach. Jak wiemy łatwy dostęp do ciała pacjenta w takiej sytuacji jest najważniejszy, więc systemy grzewcze w żaden sposób nie mogą nam tego utrudniać. Systemy grzewcze składają się z koców i materacy dostępnych w różnych rozmiarach w zależności od potrzeby oraz z jednostek kontrolnych z możliwością podłączenia jednego lub dwóch systemów grzewczych w tym samym czasie. W takich rozwiązaniach ważny jest jednak czas nagrzewania, który jest kluczowy podczas zabiegu, powinien on być jak najkrótszy i to również na niego powinnyśmy zwracać uwagę podczas wyboru produktu.

Zachowanie odpowiedniej temperatury ciała pacjenta w trakcie i po zabiegu jest niezwykle ważne. W dużym stopniu to ono decyduje o powodzeniu operacji dlatego w przypadku ryzyka wystąpienia hipotermii u pacjenta stosowane są systemy ogrzewania.

Comments are closed.