Kompleksowa pełna księgowość

Kompleksowa pełna księgowość

Podstawowym dokumentem w kwestii prowadzenia księgowości w dowolnej działalności jest ustawa o rachunkowości. To w niej zawarte są wytyczne, ściśle określające sposób jej prowadzenie w zależności od formy prawnej firmy.

Jakie firmy muszą korzystać z pełnej księgowości?

pełna księgowość warszawaNa rynku działa kilka milionów jednoosobowych działalności, które są odpowiednio klasyfikowane jako małe, średnie i duże działalności gospodarcze. Poza nimi funkcjonują jeszcze spółki, które różnią się nie tylko formą prawną, ale także strukturą organizacyjną. Oba rodzaje działalności mogą samodzielnie prowadzić swoją rachunkowość, za pomocą samodzielnej księgowej lub korzystać z usług biur księgowych. Jednakże tylko jeden rodzaj z nich ma prawo prowadzić pełną księgowość i są to spółki. Wynika to z odrębnych przepisów, które są związane z wysokością dochodów osiąganych w firmie. Jeżeli interesuje nas pełna księgowość Warszawa jest miastem, w którym bez problemu znajdziemy profesjonalne biuro rachunkowe zajmujące się takimi firmami. Ze względu na wiele czynników, tak zwana „mała księgowość” znacznie się różni od pełnej księgowości, ponieważ struktura, a także wielkość firm znacznie się od siebie różni. Przy pełnej księgowości konieczne jest prowadzenie rozliczeń na dwóch rodzajach kont rachunkowych i są to konta analityczne i syntetyczne. Ponadto w dokumentach trzeba ujmować wszystkie, nawet najmniejsze wydatki i dochody, co generuje sporo dodatkowych obowiązków nie tylko dla przedsiębiorcy, ale także dla księgowego.

Z uwagi na wymagania z góry narzucone przez ustawę o rachunkowości, abonament za usługi księgowe jest znacznie wyższy niż w przypadku prowadzenie rachunków dla jednoosobowej działalności gospodarczej. Ceny zaczynają się już od około pięciuset złotych.

Comments are closed.