Kto może wypożyczyć samochód?

Kto może wypożyczyć samochód?

Wiele wypożyczalni samochodów oferuje wynajem aut każdemu, kto ukończył 18 lat i ma prawo jazdy, ale są również wypożyczalnie, które mają swoje własne specjalne warunki. Najczęściej wtedy kierowca musi mieć uprawnienia do kierowania samochodem od co najmniej dwóch lat, a także musi mieć ukończone przynajmniej 21 lat.

Czy auto z wypożyczalni jest ubezpieczone?

kraków wypożyczalnia samochodówZawsze, kiedy wypożyczamy samochód z wypożyczalni aut, to jest ono odpowiednio ubezpieczone i nie musimy martwić się o to martwić. Jednak kiedy przejrzymy i przeczytamy dokładnie umowę, to ubezpieczenie chroni nas tylko od niektórych przypadków, a w przypadku stłuczenia szyby lub rozbicia karoserii nie mamy już żadnego ubezpieczenia. Dobrze jest wtedy dokupić dodatkowy pakiet ubezpieczeń, ale jest to potrzebne tylko i wyłącznie w przypadku kiedy zdecydujemy się na wynajem długoterminowy. Najczęściej, gdy wynajmujemy samochód krótkoterminowo to nie ma potrzeby, aby zakupywać dodatkowe ubezpieczenia od różnych zdarzeń losowych. Najpopularniejszym miastem w Polsce, w którym możemy wynająć najlepsze samochody jest Kraków wypożyczalnia samochodów w tym mieście oferuje nam możliwość wynajęcia auta luksusowego lub sportowego albo też dużego i terenowego. Wypożyczalnie samochodów oferują nam wynajem aut osobowych, ale także dużych samochodów rodzinnych lub nawet busów albo pojazdów dostawczych.

Zanim zdecydujemy się na wynajęcie odpowiedniego samochodu, to na początek dokładnie przemyślimy który samochód chcemy wynająć. Najczęściej klienci wynajmują pojazdy, które są podobne do tych, którymi kierują na co dzień, ale może się zdarzyć sytuacja, że wypożyczalnia nie dysponuje takim samochodem. Wiele wypożyczalni oferuje również możliwość podstawienia samochodu pod wskazany adres przez klienta.

Comments are closed.