Które auto wybrać do transportu żwiru?

Które auto wybrać do transportu żwiru?

Praktycznie każdy pojazd samowyładowczy może przewozić kruszywo. Mowa tu między innymi o miniwywrotkę na samochodach dostawczych, ale także o ciągnikach siodłowych z naczepami-wywrotkami. Wybierając odpowiedni samochód do transportu żwiru, powinniśmy dokładnie określić, ile towaru chcemy przetransportować, ponieważ pod tym względem wybierzemy wielkość pojazdu.

Jakimi samochodami możemy przetransportować żwir?

transport żwiru do GdańskaNajmniejsze samochody mogą dla nas wykonać transport żwiru do Gdańska, ponieważ świetnie sprawdzają się w ruchu miejskim oraz na terenach osiedlowych. Najczęściej na tereny osiedlowe przyjeżdżają samochody wyposażone w piasek do piaskownicy lub też ziemię do ogrodu. Niewielkie pojazdy mogą przewieźć transport do maksymalnie 10 ton. Wielkie ciężarówki wykorzystywane są tylko okazjonalnie, ponieważ pomagają wozić różnego rodzaju narzędzia oraz materiały budowlane, a także mniejsze maszyny na budowę. Zdecydowanie częściej korzystamy z większych pojazdów, które są w stanie przewieźć nawet 16 ton ładunku. Musimy jednak pamiętać, że kiedy zdecydujemy się na wybór większego pojazdu do transportu żwiru to rozładunek może się odbywać tylko i wyłącznie na boki. Możemy również zdecydować się na największe pojazdy czteroosiowe. Jest to najlepsze rozwiązanie, kiedy mamy regularne dostawy kruszywa, ponieważ pojazdy te są zwrotne i mogą załadować nawet 20 ton różnego ładunku. Zawsze przy wyborze odpowiedniego transportu żwiru powinniśmy dokładnie z pracownikiem takiej firmy ustalić również, na jaki teren będzie dostarczony transport.

Najlepsze firmy na polskim rynku działające na terenie Gdańska, oferujące transport kruszywa dysponują różnymi samochodami, aby móc dopasować swoje usługi do potrzeb przedsiębiorcy lub klienta prywatnego. Dodatkowo w różnych firmach obowiązują różne stawki i możemy na początek porównać ceny usług transportu żwiru w różnych firmach.

Comments are closed.