Miękka koszula do karmienia

Miękka koszula do karmienia

 

Okres ciąży jest momentem dużych przygotowań, które kończą się wraz z porodem. Od tej chwili kobieta staje się pełnoprawną mamą, która będzie karmić, przewijać, zabawiać i usypiać swoje maleństwo. Z tych wszystkich czynności najwięcej problemów stwarza karmienie.

W jakich ubraniach karmić dziecko?

koszule do karmieniaKażda mama ma wybór, karmić dziecko piersią lub modyfikowanym mlekiem z butelki. Drugie rozwiązanie jest najprostsze, choć nie zawsze zależy od wyboru kobiety. Natomiast karmienie piersią wymaga cierpliwości i poświęcenia się maluszkowi, gdyż dzieci do około dwunastego miesiąca życia mogą domagać się mleka nawet co kilka godzin w ciągu dnia i nocy. Żeby można było je komfortowo przeprowadzić, przydadzą się koszule do karmienia, specjalny biustonosz z odpinanymi miseczkami i kilka praktycznych bluzek i sukienek. W ciągu dnia najlepiej się sprawdzają bluzki i sukienki rozpinane po środku lub w wersji fasonu kopertowego. Natomiast w nocy dobrze jest mieć praktyczną koszulę, której nie trzeba zdejmować, kiedy się chce przystawić maluszka do piersi. Posiada ona niewielkie rozpięcia po bokach, na wysokości biustu, przez które łatwo podać dziecku pierś bez konieczności odsłaniania drugiej. Takie koszule mogą mieć długość mini, czyli do połowy uda lub midi, do kolan. Przy wyborze optymalnej koszuli do karmienia, warto zwracać uwagę na jej jakość. Najlepsze są modele wykonane ze stuprocentowej bawełny, która świetnie chłonie wodę i przepuszcza powietrze. W kwestii rozmiaru, najlepiej wybrać nieco luźniejszą.

Fason koszuli jest w taki sposób wykonany, że nawet po skończonym karmieniu będzie ona nam przydatna. Nie może ona być tylko zbyt obcisła, gdyż trzeba pod nią jeszcze założyć specjalny biustonosz do karmienia. Jej cena nie jest wysoka bo zaledwie kilkadziesiąt złotych.

 

Comments are closed.