Najnowocześniejszy rower do jazdy po terenie

Najnowocześniejszy rower do jazdy po terenie

Rowery górskie i offroadowe różnią się od siebie specyfikacjami i możliwościami, więc dwa rowery które będą pozornie do siebie podobne, wcale nie muszą być identyczne pod względem osiągów. Doświadczeni rowerzyści i zawodnicy konkurencji terenowych mogą bez trudu wskazać wiele różnych odmian rowerów, które doskonale nadają się do jazdy po terenie.

Najlepsze rowery górskie na każdy teren

rekomendowane rowery mtbW zależności od zastosowania, polecane są odmienne rodzaje rowerów, co jest dość zrozumiałe, patrząc na różnice jakie odróżniają od siebie wszystkie rowery. Do rekreacyjnej jazdy są rekomendowane rowery MTB w klasycznej konstrukcji, z ramą w kształcie trójkąta. Są najbardziej wielozadaniowe, i od wielu lat utrzymane są w niezmiennym standardzie. Mogą być najprostszymi rowerami, pozbawionymi wszelkich akcesoriów, lub też być wyposażone w najnowocześniejsze części i amortyzację. Sportowe rowery z ramą w kształcie litery Y polecane są natomiast profesjonalistom i zawodnikom konkurencji rowerowych. Są to bowiem rowery wyczynowe, posiadające amortyzację pod siodłem, niestandardowy rozkład wagi ramy, oraz mnóstwo akcesoriów, które ogromnie ułatwiają pokonywanie trudnego terenu. Nie są jednak najlepszym wyborem dla amatorów, gdyż należą do trudnych w konserwacji, a opanowanie jazdy na nich wymaga niemało wprawy. Hybrydowe rowery o ramach niestandardowych są natomiast spotykane przede wszystkim u rowerzystów którzy nie mogą zdecydować się na jeden konkretny typ roweru.

Mogą być zarówno rowerami wyczynowymi jak i rekreacyjnymi, a zazwyczaj łączą w sobie zalety kilku różnych rodzajów rowerów górskich. Co ciekawe, niemal zawsze posiadają zaawansowane układy amortyzacji na widelcach i pod siedzeniami, bez których jazda po górach mogłaby być zdecydowanie niekomfortowa.

Comments are closed.