Naklejki ozdobne na opakowaniach

Naklejki ozdobne na opakowaniach

Etykiety i naklejki ozdobne i informacyjne na opakowania to ogromny rynek zbytu, dlatego producenci prześcigają się w oferowaniu rozmaitych zdobień i efektów. Na produktach luksusowych możemy znaleźć etykiety ze złoceniami, z elementami 3D, rozkładane książeczki oraz naklejki typu peel off. Jakie naklejki posiadają znaczny udział w segmencie naklejek ozdobnych?

Etykiety wypukłe w produkcji opakowań

naklejki wypukłeOd wielu lat nieustającą popularnością cieszą się naklejki wypukłe, aplikowane na wielu produktach oraz materiałach reklamowych i informacyjnych. Przy ich produkcji stosuje się przeźroczystą żywicę nadającą naklejkom efekt wypukłości, wyraźnie wyczuwalną pod palcami „gąbkę”, której twardość i grubość może być ustalona zależnie od wymagań klienta. Ich dużym plusem jest możliwość stosowania ich na praktycznie każdym podłożu. Zostało to osiągnięte dzięki zastosowaniu klejów o różnej lepkości i sile przyczepności, co sprawiło, że nawet chropowate i nieregularne powierzchnie mogą być używane jako podkład pod naklejki wypukłe różnych producentów. Odmienne techniki wydruku stosowane przy produkcji naklejek wypukłych nadają różny efekt – niezwykle efektowne są naklejki wydrukowane w technologii sitodruku, co sprawia, że warstwa farby jest na tyle gruba, że można ją wyczuć pod palcem. Dużym plusem naklejek wypukłych jest możliwość ich produkcji na różnych tworzywach i stosowania różnych efektów, jak lustrzane odbicie lub wydruk 3D. Właściwością, którą mogą się pochwalić naklejki wypukłe i która została doceniona przez producentów opakowań, jest ich duża odporność na czynniki atmosferyczne, w tym na czynniki UV.

Warto sprawdzić w sklepie, które produkty mają wypukłe etykiety i przyjrzeć się im z bliska, dotknąć, aby wyczuć wypukłość. Pozwoli to na lepsze zrozumienie procesu ich produkcji pokrótce opisanego powyżej i uwidoczni różnice pomiędzy etykietami płaskimi i wypukłymi.

Comments are closed.