Niezawodne przenośniki łańcuchowe

Niezawodne przenośniki łańcuchowe

W ramach transportu wewnętrznego przedsiębiorstw używa się różnego rodzaju przenośników umożliwiających sprawne działanie firmy. Dzięki nim możliwe jest prowadzenie procesu technologicznego, prac dystrybucyjnych i magazynowych. To urządzenia umożliwiające dużą dowolność konfiguracji z innymi urządzeniami transportującymi w pionie i poziomie.

Solidne transportery łańcuchowe

przenośnik łańcuchowyW przedsiębiorstwach przenośnik łańcuchowy wykorzystywany jest przede wszystkim do przenoszenia ładunków o dużych rozmiarach i znacznej masie. Stosuje się je głównie do przenoszenia ładunków na paletach, kontenerów różnego rodzaju, skrzyń itp. Układ ładunku na przenośniku powinien być prostopadły do kierunku ruchu. Transportery łańcuchowe oprócz samodzielnej pracy mogą być z łatwością wprowadzane do pełnych ciągów transportowych i przemieszczać ładunki z przestrzeni produkcyjnych do obszarów magazynowych. Są świetnym łącznikiem między urządzeniami technologicznymi, a najszersze zastosowanie znajdują w procesie paletyzacji. Pracując w ciągu transportowym świetnie spełniają rolę zmiennika kierunku transportowanych ładunków oraz przekaźnika na inny ciąg transportowy. Do zmiany kierunku i ciągu transportowego służą specjalne rodzaje przenośników łańcuchowych w postaci transferów łańcuchowych i obrotnic. Konstrukcja przenośników łańcuchowych opiera się na stalowych ramach ze stali nierdzewnej lub stali malowanej proszkowo osadzonych na podporach o regulowanej wysokości. Element przenoszący czyli łańcuch to również stal lub stal nierdzewna. Łańcuchy mogą być opcjonalnie wyposażone w specjalne nakładki lub zabieraki z tworzyw sztucznych lub kauczuku co zwiększa ochronę przed uszkodzeniem ładunku oraz zwiększa powierzchnię podparcia.

Cechą charakterystyczną transporterów łańcuchowych jest ich bardzo wysoka trwałość dzięki sztywnej i stabilnej konstrukcji. Są to urządzenie pracujące bardzo cicho. Kolejne zalety to niezawodność, odporność na zanieczyszczenia, bardzo prosta obsługa, łatwa konserwacja i serwis. Pełen opis parametrów i zalet dostępny jest na stronach producentów.

Comments are closed.