Nowa moda na zegarki z drewna

Nowa moda na zegarki z drewna

Zegarek na rękę nie stanowi już tak atrakcyjnego przedmiotu, jak jeszcze kilkanaście lat wcześniej. Został zastąpiony przez telefony komórkowe, które również pokazują godzinę i zawsze mamy je pod ręką. Teraz zegarki stanowią raczej element garderoby, i to bardzo modny element.

Modny zegarek z drewna

zegarki z drewnaJako element podążający za modą, bardzo ważną cechą zegarka jest jego wygląd. Coraz częściej zegarki są dobierane pod kątem naszej codziennej garderoby, a nie jako element odmierzający czas. Choć mogłoby się wydawać, że w zegarkach już nic nowego nie da się wymyślić, to jednak życie zaskakuje nas w tym temacie najbardziej. Obecnie na przykład bardzo modne stały się zegarki z drewna, które są oczywiście tradycyjnym zegarkiem w ładnej, zdobionej drewnianej obudowie. Wyglądają na pierwszy rzut oka bardzo prosto, jednak przy współczesnej tandecie zegarków z tworzyw sztucznych są raczej dość prestiżową ozdobą. Zegarki drewniane wykonane są z różnych gatunków drewna przez co uzyskują rozmaite barwy i ich kombinacje. Jako, że drewno to materiał, który łatwo poddaje się obróbce, to w prosty sposób można je także ozdobić. Dodatki i piękne zdobienia wykonuje się prostymi narzędziami, takimi jak mała szlifierka i papier ścierny. Wiele warsztatów rzemieślniczych samemu także produkuje zegarki, nadając im ciekawego i co najważniejsze indywidualnego wyglądu. Takie zegarki są najdroższe, nie brakuje jednak także na rynku tanich zamienników, które prezentują się także dość ładnie. 

Nie wiem jak długo moda na drewniane zegarki się utrzyma, trzeba jednak przyznać, że jest to dość ciekawy watek w dziedzinie zegarmistrzostwa, który na pewno zapisze się na trwałe w jej historii. Sam osobiście nabyłem egzemplarz dla siebie i jestem bardzo z tego faktu zadowolony.

Comments are closed.