Nowoczesna wykładzina sportowa do sali

Nowoczesna wykładzina sportowa do sali

Miejskie sale sportowe są najczęściej wykładane najbardziej standardowymi wykładzinami, które mimo jakości niekoniecznie sprawdzają się przy każdej aktywności fizycznej. Mają one bowiem bardzo śliską powierzchnię, utrudniającą wykonywanie sportów ruchowych, i często muszą być dodatkowo zabezpieczane, by zminimalizować ryzyko kontuzji.

Wyspecjalizowane wykładziny do sali sportowej

wykładzina sportowa na salęW przypadku gdy nawierzchnia podłogi nie nadaje się do wykonywania danej aktywności, lub też ją utrudnia w znacznym stopniu, wykładana jest wykładzinami sportowymi, przeznaczonymi do konkretnego rodzaju ćwiczeń. Najczęściej używana wykładzina sportowa na salę jest bardzo podobna do bieżni zewnętrznych, i ma niemal identyczną fakturę powierzchni. Umożliwia więc organizację dyscyplin biegowych wewnątrz sali sportowej, najczęściej w przypadku gdy zewnętrzna bieżnia nie jest możliwa do wykorzystania z racji niesprzyjającej pogody, lub obiekt nie posiada takowej w ogóle. Coraz częściej można również zobaczyć dyscypliny przeznaczone do sportów kontaktowych i sztuk walki, które zastępują stare maty, uważane przez zawodników za nieskuteczne i niewygodne. Ten rodzaj wykładziny doskonale wytłumia najmocniejsze uderzenia po upadku i zapobiega wielu kontuzjom czy urazom, dość często zdarzającym się w dyscyplinach kontaktowych.

Żadna wykładzina nie musi być na stałe przytwierdzana do podłogi, a jej rozłożenie czy ściągnięcie nie zajmuje więcej niż kilkanaście minut. Konserwacja i czyszczenie wykładzin jest o wiele prostsze niż czyszczenie podłogi sportowej, gdyż tworzywo z którego wykonywane są wykładziny należy do bardzo wytrzymałych. Nie jest ono podatne na uszkodzenia spowodowane użyciem zbyt silnego środka czyszczącego i bardzo dobrze znosi wszelkie uszkodzenia mechaniczne.

Comments are closed.