Nowoczesne formy ogrzewania domów

Nowoczesne formy ogrzewania domów

Póki co zdecydowana większość osób decyduje się na stosowanie ogrzewania z wykorzystaniem klasycznych rozwiązań. Takim rozwiązaniem są oczywiście standardowe kaloryfery jakie najczęściej montowane są pod parapetami wewnątrz pomieszczeń. Kaloryfery te to najczęściej wersje żeberkowe lub panelowe. Niemniej jednak niedawno w użyciu zaczęły pojawiać się nieco nowsze rozwiązania, o których chciałbym dziś napisać parę słów.

Polecane grzejniki na podczerwień

ogrzewanie na podczerwieńUrządzeniami, o których wcześniej wspomniałem są promienniki na podczerwień. Urządzenia tego typu emitują pewnego rodzaju falę elektromagnetyczną. Fala ta jest pochłaniana przez osoby lub też przedmioty obecne w pomieszczeniu i to dopiero one zaczynają oddawać ciepło. Jak widać w przypadku tych urządzeń nie jest podgrzewane powietrze dzięki czemu unikniemy efektu tzw. zaduchu. Ogrzewanie na podczerwień jest więc bardzo dobre dla naszego zdrowia. Podczas ogrzewania powietrza klasycznymi kaloryferami dochodzi do ciągłej cyrkulacji powietrza co sprawia, że w pomieszczeniu unoszony jest kurz, który ciągle wewnątrz takiego pomieszczenia krąży. Jeśli zdecydujemy się na ogrzewanie panelami na podczerwień to takiego efektu nie napotkamy. Warto również pamiętać o tym, że panele na podczerwień wykorzystywane są również w lecznictwie. Bardzo często spotkać możemy również sauny wewnątrz, których zamiast pieca znajdują się wydajne promienniki na podczerwień.

Ogólnie rzecz biorąc ogrzewanie na podczerwień może okazać się dużo bardziej wydajne niż sobie wyobrażamy. Już nawet sam fakt, że wspomniane fale elektromagnetyczne nie podgrzewają powietrza świadczy o tym, że nie dochodzi tutaj do utraty energii. Dzięki temu stosując taki rodzaj ogrzewania możemy sporo zaoszczędzić i na pewno tą oszczędność odczujemy.

Comments are closed.