Noże tokarskie

Noże tokarskie

Narzędzia skrawające to głównie noże tokarskie. Te z kolei są bardzo obszerną grupą. Produkuje się je do przeprowadzania różnego rodzaju obróbek wiórowych.  Jak w każdej dziedzinie, jedne są lepsze, drugie gorsze. W dużej mierze zależy to od ceny użytych do ich wykonania materiałów.

Czym wyróżnia się dobry nóż tokarski ?

polecane noże tokarskieNóż tokarski to narzędzie używane w przypadku obrabiania detali na obrabiarce zwanej tokarką. Nóż tokarski zasadniczo różni się od pozostałych narzędzi skrawających, bowiem jako jedne z nielicznych narzędzi, nie wykonuje ruchu obrotowego a jedynie posuwowy w jednej płaszczyźnie. Niewątpliwie nóż tokarski jest to wyjątek wśród narzędzi. Wszystkie polecane polecane noże tokarskie posiadają specjalne, węglikowe powłoki ochronne, które podnoszą ich twardość i trwałość kosztem obniżenia ich udarności, czyli odporności na kruche pękanie. Bez tych powłok narzędzia tokarskie zużywają się znacznie szybciej. Oczywiście każda dodatkowa powłoka nałożona na nóż tokarski podnosi jego koszt. Często okazuje się, że lepiej zapłacić więcej za dane narzędzie ze względu n fakt, iż posiada ono powłokę ochronną, niż po krótkim czasie dokonywać zakupu kolejnego, bo okazało się, że to bez powłoki się zużyło. W tej branży nie należy szukać przesadnych oszczędności tam, gdzie się nie da, bo może się okazać, że na własne życzenie poniesiemy dodatkowe koszty.

Jeśli mamy problem z samodzielnym wyborem dobrego narzędzia tokarskiego, należy bezwzględnie skorzystać z pomocy specjalisty, który poleci nam odpowiednie narzędzie na podstawie posiadanego doświadczenia. Bowiem dobry fachowiec testował w swoim życiu całą gamę noży tokarskich i bez problemu jest w stanie odróżnić te kiepskiej jakości od tych najlepszych na podstawie samego ich wyglądu.

Comments are closed.