Opakowania cd a posiadanie dzieci

Opakowania cd a posiadanie dzieci

Każdy rodzic wie jak, że dzieci z natury są bardzo ciekawskie, lubią zaglądać wszędzie tam gdzie nie trzeba, a jak się im powie, że czegoś nie wolno robić to tym bardziej będą zainteresowane daną rzeczą. Ciężko jest uchronić się przed taką katastrofą, ale niektóre przedmioty to ułatwiają. Co przykładowo zrobić w płytami cd i dvd? CD to jeszcze pół biedy.

Opakowania i nadruki na cd i dvd mogą odstraszać dzieci do chęci odtwarzania ich

nadruk na dvdNawet jeśli mamy na nich nagrania ciężkich metalowych brzmieć to dziecko się najwyżej przestraszy i więcej nie sięgnie po nie, a o to nam przecież chodzi. Poza tym nadruki na cd takich zespołów często przestawiają różne przerażające istoty, dzięki czemu zmniejsza się prawdopodobieństwo dopadnięcia ich przez dzieciaki. Gorsze mogą być pudełka cd. Z zewnątrz nic nie widać, co jeszcze bardziej zachęca dziecko do odkrycia jakie nadruki na płyty cd są w środku. Ale nawet jeśli włożą je do odtwarzacza, to patrz poprzednie linijki. Gorzej jest w filmami. Nadruki na dvd płytach to często plakaty filmowe, które niewiele mówią najmłodszym. Dorosły już po ich estetyce rozpoznałby o co chodzi, ale dzieciaki tego nie wiedzą. Szczególnie niebezpieczny jest nie nadruk na dvd, tylko jego brak. Podpis np. ,,film ze studniówki”, ,,pierwsze urodziny Magdaleny”, czy ,,nasz wakacyjny wyjazd w góry” brzmią tajemniczo, a więc zachęcająco. Maluch przecież nie pamięta jak wyglądały jego pierwsze urodziny, więc będzie chciał je zobaczyć. Słodkie ujęcie bobasa, zdmuchiwanie świeczek przez mamę w zastępstwie dziecka, rozpakowywanie prezentów i inne podobne rzeczy nadają się do rodzinnego oglądania.

Gorzej jeśli na tej płycie mamy ujęcia tańczącej na stole ciotki Krysi, wujka Andrzeja, który się upił i innych ciekawych osobowości w krępujących sytuacjach. Szczególnie jeśli to my jesteśmy ich bohaterami. Dlatego należy dobrze chronić swoje płyty cd i dvd przed dziećmi.

Comments are closed.