Oświetlony panel telewizyjny

Oświetlony panel telewizyjny

Urządzając nasze domy często wykorzystujemy modne rozwiązania i wybieramy nietypowe dekoracje. Od kiedy na naszym rynku pojawiły się telewizory z płaskimi ekranami, to jedną z możliwości jest wieszanie ich na ścianach.

Jak oświetlić panel telewizyjny?

LED RGBJeśli chcemy zrobić sobie prawdziwy kącik kinomana, to wiszący telewizor, a do niego dobrane kino domowe oraz jakaś modna szafka RTV i oświetlenie będą fajną opcją. Jeśli chodzi o tą ostatnią kwestię jaką jest oświetlenie, to najbardziej się sprawdzi taśma led rgb. Panel telewizyjny możemy zrobić własnoręcznie, ale możemy także wykorzystać panele, które dostępne są w sklepach meblowych. Wykonane są one z płyt meblowych i pasują do konkretnego systemu szafek oraz komód. Taśma led 12V, może być przyklejona na tył takiego panelu. Jeżeli płyta będzie delikatnie odstawała od ściany, to światło ładnie się rozproszy i będzie dawać niesamowity efekt. Do takich produktów należy dobrać odpowiedniej mocy zasilacz i jeśli nie wiemy jak obliczyć wartość mocy, to możemy skorzystać z pomocy sprzedawców, lub możemy kupić gotowy zestaw w skład którego wchodzi taśma led 230V oraz zasilacz, a nawet pilot zdalnego sterowania. Taśmy, które wyposażone są w piloty mają również możliwość zmiany tonacji i barwy światła. Wtedy w zależności od potrzeb możemy swobodnie sterować kolorem, a nasza lampa led może świecić na biało, niebiesko lub czerwono.

Każdy panel telewizyjny oświetlony w ten sposób to modny element salonu lub sypialni. Taśmy są proste w montażu, bezpieczne i można je łączyć w dowolnych konfiguracjach.

Comments are closed.