Ozdabianie kasków motocyklowych

Ozdabianie kasków motocyklowych

Kask był niezbędnym elementem wyposażenia każdego motocyklisty, chroniąc głowę przed wieloma urazami, jakie mogły zdarzyć się podczas jazdy. Jednak kask był również częścią stroju, i dlatego wielu kolegów, w tym i ja, ozdabiało swoje kaski przeróżnymi grafikami i symbolami, które nierzadko reprezentowały styl jazdy czy stajnię samego kierowcy.

Unikalne kaski motocyklowe

malowanie kasku motocyklowegoImponujący kask z bardzo dobrym wykonaniem był powodem do dumy i pozwalał na wyróżnianie się podczas zawodów czy zlotów motocyklowych. Coraz częściej zdarzało się więc, iż nowi koledzy, zaczynający dopiero karierę motocyklisty przyozdabiali swoje kaski u najlepszych i najbardziej renomowanych artystów w okolicy, z dumą pokazując często bardzo unikatowe wykonanie i reprezentując jednocześnie ekipę wśród turystów. Wiele warsztatów motocyklowych zaczęło więc coraz częściej oferować również malowanie kasku motocyklowego oprócz standardowego tuningu maszyn, a sami artyści zyskali tak duże uznanie jak najlepsi tunerzy. Tematy malunków różniły się w zależności od upodobań motocyklisty i były niesamowicie zróżnicowane, zarówno pod względem ulubionego stylu artysty, jak również i rodzaju samego kasku. Bardzo popularne były grafiki przedstawiające plecionki i plemienne wzory, fantastyczne krajobrazy czy nieziemskie stwory rodem z horroru, a niektórzy przyozdabiali swoje kaski w taki sposób, by po ich założeniu wyglądać niczym kosmici czy opancerzeni rycerze.

Młodsi koledzy, za to, częściej prezentowali barwy swojej ekipy, utrzymując jednolity wygląd całej drużyny. Niezależnie jednak od tematu samego malunku, tak ozdobione kaski przyciągały spojrzenia zarówno innych kierowców jak i widzów na pokazach i były powodem do dumy dla każdego kierowcy który zdecydował się swój kask tak ozdobić.

Comments are closed.