Place zabaw bezpieczne dla dzieci

Place zabaw bezpieczne dla dzieci

Dzieci są dla nas najważniejsze, dlatego ich bezpieczeństwo stawiamy ponad własne. Zależy nam na ich pomyślności, na tym by nie działa się im krzywda i jesteśmy w stane i w mocy, żeby zapewnić im bezpieczną przestrzeń do zabawy. Jak można ochronić dzieci tworząc place zabaw ?

Bezpieczna nawierzchnia na dziecięcym placu zabaw

nawierzchnie na plac zabawPlace zabaw są tworzone z pasją i z sercem. Na placu zabaw umieszcza się przeróżne urządzenia do zabawy dla najmłodszych, w tym huśtawki z postaci bajek animowanych np.  Gucio z Pszczółki Mai. Jednak bardzo zależy nam na tym, aby zabawy na placu zabaw były dla naszych dzieci bezpieczne dlatego na placach zabaw używa się bezpiecznej nawierzchni. Z placów zabaw należy wykluczyć wszelkiego rodzaju betony, które stanowią niebezpieczeństwo dla tych młodszych dzieci , chociaż wypadki nie omijają w cale tych starszych. Do bezpiecznej nawierzchni zaliczamy np., żółty piasek, wióry czy nawierzchnia syntetyczna potocznie nazywana gumą. Najbezpieczniejsze nawierzchnie na plac zabaw to właśnie syntetyczna nawierzchnia, która wygląda jak guma. Jest miękka a upadki  nie są tam bardzo szkodliwe i agresywne, jakby miało to miejsce na betonie. Po przewróceniu się dziecka na takim placu zabaw nie leje się krew z kolan, chyba ze nasze dziecko się na niej bardzo mocno przejedzie. Niemniej jest to jedna z najbezpieczniejszych metod dbania o bezpieczeństwo młodych użytkowników placu. Place zabaw przechodzą regularne kontrole.

Place zabaw zostały wyposażone w specjalne nawierzchnie by chronić dzieci przed niebezpiecznymi wypadkami. W trosce o ich bezpieczeństwo jest zakaz budowy placów zabaw z niebezpiecznych materiałów takich jak beton. Huśtawki i inne przyrządy również są kontrolowane regularnie, żeby były one jak najbezpieczniejsze.

Comments are closed.