Podpora dla tarasu

Podpora dla tarasu

 

Budowa tarasu nie musi być wcale czasochłonna i kosztowna, możemy to zrobić w bardzo szybki, prosty, a co najważniejsze tani sposób. Konstrukcję całego tarasu możemy wykonać w ciągu jednego dnia, ponieważ nie musimy używać do tego betonu i pustaków, a wystarczy połączenie drewna z metalowymi podstawkami, na których oprzemy całą płytę tarasową.

Podstawki pod taras

podstawka tarasowaTarasy wentylowane są obecnie bardzo popularnym typem konstrukcji tarasowej. Podstawka tarasowa umożliwia każdemu zrobienie sobie takiego tarasu na własną rękę w swoim domu. Podstawki składają się z kilku części, które po złożeniu w jedną całość tworzą bardzo solidny i wytrzymały wspornik, na którym możemy oprzeć kilkuset kilogramową konstrukcję tarasu. Wykonane są w całości ze stali nierdzewnej, dzięki czemu są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie warunków atmosferycznych. Podstawki posiadają dość dużą regulację, około kilkunastu centymetrów, która pozwala na dopasowanie wszystkich podstawek do jednej wysokości nawet na bardzo nierównym podłożu. Sposób regulacji został rozwiązany w bardzo prosty i ciekawy sposób, wystarczy przekręcić jedną część wspornika, a on nam się wysunie lub obniży, gdy przekręcimy w drugą stronę. Podstawki rozstawione powinny być co około siedemdziesiąt centymetrów, do jednego metra od siebie. Rozstaw uzależniony jest od tego, z jakiego materiału została wykonana płyta tarasowa, im trwalszy materiał tym podstawki mogą być rozstawione szerzej.

Podstawki pod płytę tarasową dużo lepiej sprawdzają się od murowanych filarów, przede wszystkim dlatego, że ich montaż jest dużo prostszy i szybszy. Koszt zakupu jednego wspornika tarasowego to zaledwie kilkanaście złotych. Wsporniki bardzo ułatwiają pracę przy konstruowaniu całego tarasu.

 

Comments are closed.