Polecana odzież bushcraftowa

Polecana odzież bushcraftowa

Outdoorowcy i survivaliści przykładali się do wyboru odzieży tak samo, jak do wyposażenia zabieranego na wyprawy. Odzież używana przez takowych była więc nie tylko najwytrzymalsza, ale również najbardziej komfortowa, mając służyć w najtrudniejszych warukach w terenie.

Odzież dla profesjonalnych survivalistów

odzież bushcraftNie każdy rodzaj ubrania spełniał tak wysokie wymagania, jakie stawiali zaprawieni i doświadczeni weterani survivalu. Najczęściej zdarzało się więc iż odzież bushcraft pochodziła z jednej z serii odzieży wojskowej od znanych producentów ubrań militarnych, aczkolwiek nie posiadała kamuflażu stosowanego przez jakąkolwiek formację wojskową. Kamuflaże ubrania często były wariantami myśliwskimi, przystosowanymi do użycia w trakcie polowań czy właśnie kilkudniowych wypraw w trudny teren. Ubrania survivalowe szyto najczęściej z całkowicie nieprzemakalnej cordury lub syntetycznej tkaniny lnianej, więc mogły być używane w dowolną pogodę bez trudu, oraz bardzo wytrzymałe i trwałe. Najczęściej wybierane modele posiadały wiele kieszeni, ulokowanych w wygodnym miejscu z łatwym dostępem, przeznaczonych do przenoszenia narzędzi i drobnych przedmiotów przydatnych na wyprawie. Niemal wszystkie ubrania używane przez survivalistów posiadały przeszycie zapobiegające rozerwaniu po uszkodzeniu materiału, które ułatwiało wszelkie naprawy w terenie i znacznie zwiększało odporność na uszkodzenia dowolnego elementu odzieży.

Coraz częściej zdarzało się iż odzież survivalowa posiadała wszyte ochraniacze kolan i łokci, znacznie ułatwiające poruszanie się po niebezpiecznym terenie, chroniące przed kontuzjami po upadku czy utracie równowagi. Ochraniacze te jednak nie ograniczały swobody ruchu i podczas normalnego użytkowania były prawie niezauważalne.

Comments are closed.