Poszukiwanie krewnych, a usługi detektywistyczne

Poszukiwanie krewnych, a usługi detektywistyczne

Czasy wojenne były dla Polski bardzo trudnym doświadczeniem. Skutki jednak są dość poważne i skomplikowały życie wielu ludziom. Liczne rodziny zostały rozdzielone, a często też znajdują się bardzo daleko od siebie. Osoby, które przypuszczają, że ktokolwiek z ich bliskich jeszcze żyje, starają się ich odnaleźć poprzez wynajęcie detektywów. Takie osoby posiadają liczne siatki kontaktów, a także różne sprzęty oraz bazy danych, co ułatwia poszukiwania.

usługi detektywistyczneUsługi detektywistyczne obejmują różne aspekty życia, ale jak najbardziej jednym z nich jest poszukiwanie osób zaginionych. Niejednokrotnie pomagają w tym fotografie, a także portreciści policyjni, ustalający prawdopodobny wygląd obecny naszych bliskich. Detektyw niekiedy musi też poprosić nas o wszystkie posiadane dokumenty, czy o kontakty do osób, które mogą coś wiedzieć. Są to też sytuacje, gdzie trzeba skorzystać z pomocy stowarzyszeń pomagających kombatantom wojennym. Można też poszukać informacji w dziennikach historycznych oraz wydawnictwach z tamtych czasów.
Innym pomysłem jest szukanie informacji w towarzystwach ubezpieczeniowych, które istniały przed wojną, jak i istnieją do teraz. Takich punktów jest niewiele, ale jest to też jakiś sposób na odnalezienie naszych bliskich. Mimo różnych myśli trzeba też sprawdzić księgi parafialne, spisy pogrzebowe i cmentarze wojenne. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie urzędów miejskich, spisów ludności, czy miejsc, gdzie mogli mieszkać nasi krewni. Trzeba też uwzględnić ewentualną zmianę nazwiska, gdyż wiele osób w tamtych czasach żyło pod pseudonimami.

Atutem kancelarii detektywistycznej jest umiejętność zebrania informacji, czy zdjęć z czasów powojennych. Pozyskanie wiadomości, czy dana osoba żyje wyznacza pewien tor poszukiwań. Samo znalezienie znajomych zaginionego nie jest bez znaczenia i może pomóc w ustaleniu miejsca pobytu.

Comments are closed.