Precyzyjne alkomaty dla prywatnych użytkowników

Precyzyjne alkomaty dla prywatnych użytkowników

Trzeźwy kierowca to dobry i odpowiedzialny kierowca. Kampanie społeczne od lat przypominają o konieczności badanie się alkomatem przed wyruszeniem w trasę. Jeśli wcześniej spożywany był alkohol, należy sprawdzić, czy w wydychanym powietrzu nie ma śladu spożycia trunków. Nawet najmniejsze przekroczenie dopuszczalnej normy może być powodem przykrych konsekwencji. 

Mobilne urządzenia do sprawdzania trzeźwości kierowców

alkomatyW aucie każdy kierowca powinien posiadać mobilne urządzenie służące do sprawdzenia trzeźwości. Profesjonalne alkomaty są bardzo precyzyjne. Działają podobnie jak sprzęt policyjny, jednak są znacznie tańsze i przeznaczone dla indywidualnych, prywatnych użytkowników. Z alkomatu powinien korzystać każdy kierowca, który planuje ruszyć w trasę po uprzednim wypiciu napojów procentowych. Stężenie alkoholu we krwi i w wydychanym powietrzu to kwestia bardzo indywidualna. Każdy organizm w odmienny sposób trawi alkohol. Jedni bardzo szybko pozbywają się tych substancji z krwi, u innych promile utrzymują się nawet do kilkudziesięciu godzin po spożyciu. Coraz wyższe kary za jadę w stanie nietrzeźwym sprawiają, że nie warto ryzykować. Stawką jest zdrowie, a często nawet życie wielu ludzi. Nietrzeźwi kierowcy mogą stanowić zagrożenie na drodze. Precyzyjnym alkomatom można zaufać. Jeśli wykorzystywane są zgodnie z instrukcją, wskażą prawidłowy wynik i pomogą stwierdzić, czy można jechać samochodem.

Używanie alkomatów jest coraz częściej uważane za przejaw odpowiedzialności ze strony kierowcy. Wysokie kary za jazdę pod wpływem alkoholu powodują, że lepiej sprawdzić swój stan, niż ryzykować zdrowie własne i innych ludzi na drodze. Alkomat można kupić w sklepie stacjonarnym lub w sklepie internetowym. Jest duży wybór modeli w różnych przedziałach cenowych.

Comments are closed.